Wszystkich świętych to święto, podczas którego nie tylko odwiedzamy groby bliskich, ale także spotykamy się z rodziną.  Ministerstwo Zdrowia apeluje o rozsądek i przestrzeganie obostrzeń. Lada dzień rozpocznie się ważna kampania społeczna.

Wszystkich świętych w dobie najwyższych zachorowań to naprawdę duże ryzyko dla kraju. Wiadomo, że Ministerstwo Zdrowia bardzo obawia się tego czasu. Dlatego powstanie kampania zachęcająca do rozłożenia wizyt na cmentarzach w czasie.

Wszystkich świętych- kampania społeczna

1 listopada zbliża się wielkimi krokami, tymczasem sytuacja epidemiczna w kraju zdaje się w ogóle nie stabilizować. Święta zaczynają martwić kolejnych Polaków, którzy obawiają się ograniczeń. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Adam Niedzielski zapewnił:

Na pewno na najbliższym posiedzeniu rządowego zespołu kryzysowego będziemy rozmawiali również o tym zagadnieniu.

Tymczasem minister i wiceminister zdrowia przypominają o obowiązku zakrywania nosa i ust na cmentarzach oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego. W tych dniach będzie zaostrzona kontrola policji, która będzie sprawdzać, czy Polacy stosują się do zaleceń.

  1. Przyszli i zabrali znicze dla Gienka Loski. Wszystko trafiło do śmieci, aż chce się płakać
  2. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. „Szkoda, że nie miała Pani świadomości”
  3. Z ostatniej chwili: pilny komunikat Episkopatu Polski. Chodzi o 1 listopada, wiadomo co nas czeka

Odpowiedzialność spadła na samorządy

Dodatkowo zapadła już decyzja, że oprócz jednakowych przepisów dla całej Polski w tych dniach, osobne ograniczenia mogą wprowadzać władze cmentarzy komunalnych. Jednak na razie nie zapadają w tej sprawie ważne decyzje. Jak podaje katowice.wyborcza.pl, władze nie mają żadnych planów o dodatkowych obostrzeniach, chyba że takie zostaną wprowadzone przez rząd. Waldemar Kraska udzielił wywiadu dla Radia Zet, w którym zapewnił, że nie chciałby wprowadzać żadnych ograniczeń na 1 listopada:

– Jestem przekonany, że to nie nastąpi. To, co możemy robić, to apelować do wszystkich osób, by rozłożyć te wizyty na grobach naszych najbliższych. To święto, do którego jesteśmy przywiązani. Czasem jedziemy przez pół Polski na groby naszych bliskich. Dlatego rozłóżmy to w czasie. Nie róbmy tego w sobotę, niedzielę, poniedziałek. Rozłóżmy to na tydzień, dwa.

Wiceminister prosił także, by nie zapominać o starszych członkach rodziny i poprosić ich, by nie odwiedzali grobów w dniach, gdy będzie tam najwięcej ludzi:

-Apeluję również o pomoc młodszych członków rodziny, pomóżmy tym osobom starszym, jeżeli już naprawdę chcą się na ten cmentarz wybrać, to żeby to nie było akurat 1 listopada.

Od wczoraj Polska znajduje się w strefie żółtej. Jeszcze nie wiadomo czy działania rządu przyniosą rezultat i zmniejszy się ilość zachorowań.  

ZOBACZ ZDJĘCIE:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Fot. Jakub Kaminski/East News

Waldemar Kraska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżających się świąt.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczne wieści z samego rana. Nie żyje 18-latek, troje innych nastolatków w ciężkim stanie
  2. Dorota Wellman wygadała się w programie na żywo, wszyscy słyszeli. Tylko najbliżsi wiedzieli, co robiła za granicą
  3. Wyszło na jaw, jak w przeszłości zarabiała Dorota Wellman. Nikt nie mógł się spodziewać
  4. Połączenia lotnicze masowo znikają. Już zaczęli ciąć loty z Polski, do jednego miejsca Polacy latają nagminnie
  5. Nikt się nie spodziewał. Katarzyna Dowbor właśnie opowiedziała o czwartym ślubie
  6. Idealne połączenie, któremu nikt się nie oprze. Prosta i pyszna surówka z pora, marchewki i jabłka

Źródło: katowice.wyborcza.pl, tvn24.pl, onet.pl

 

Poprzedni artykułChcieli nagrać filmik na TikToka, 20-latka nie żyje. Do sieci trafiło nagranie z miejsca tragedii
Następny artykułZaszczepisz się na grypę? 7 tysięcy seniorów z Poznania dostanie szczepionkę za darmo
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl