Wszystkich Świętych już niebawem. 1 listopada Polacy ruszą na cmentarze odwiedzić groby najbliższych. Rząd podjął decyzję, że nie zamknie cmentarzy mimo szalejącej w Polsce pandemii koronawirusa. Czy to słuszna decyzja, popierasz ją? Minister zdrowia przekazał również decyzję w sprawie wprowadzenia dnia wolnego w okolicy tego ważnego dla nas święta.

W Polsce obecnie mamy ponad 85 tysięcy zarażonych, a codziennie przybywa ok. 7 tysięcy nowych przypadków. Na koronawirusa od początku pandemii zmarły w Polsce: 3614 osoby. Czy tak ogromne święto, jak Wszystkich Świętych powinno w tym roku zostać odwołane, a cmentarze zamknięte ze względu na troskę o obywateli? Zdania są mocno podzielone, a jakie jest twoje?

Wszystkich Świętych

Mimo wprowadzenia szeregu obostrzeń wciąż nie wiadomo, jak uniknąć przyrostu zachorowań w dniu Wszystkich Świętych. Rząd podjął decyzję o niezamykaniu cmentarzy, a Polakom zaleca rozłożenie odwiedzin grobów najbliższych na kilka dni, tak, by nie kumulowali się na cmentarzach 1 listopada.

Jednym z rozwiązań, jakie były brane pod uwagę w dobie epidemii koronawirusa w Polsce i zbliżającego się święta, było wprowadzenie dnia wolnego w okolicach Wszystkich Świętych. Jednak jak przekazał minister zdrowia i ten pomysł spotkał się z odrzuceniem. 

– W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię „zostań w domu” – przekazał podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Cmentarze otwarte 1 listopada

Minister zdrowia przekazał, że nie wyobraża sobie, by cmentarze zostały zamknięte 1 listopada. Zaapelował jednak do Polaków, a w szczególności do seniorów, by wizyty na cmentarzach rozłożyć na kilka dni.

Choć jak wiadomo, Wszystkich Świętych to szczególny czas, czy uważacie, że decyzja rządu w tej sprawie powinna być inna? Macie zamiar odwiedzić groby bliskich pierwszego listopada, czy raczej w obliczu panującej w Polsce epidemii koronawirusa zdecydowaliście się udać na cmentarz w inne dni, by uniknąć zgromadzeń? Sądzicie, że cmentarze jednak powinny zostać zamknięte, a 2 listopada zostać uznanym jako dzień wolny?

Poprzedni artykułW czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia? Wiemy, które restrykcje mogą zostać rozszerzone
Następny artykułOddał mocz na Katarzynę Cichopek. Cała Polska zobaczyła, co stało się na wizji TVP