Andrzej Seweryn to jeden z najwybitniejszych aktorów w historii polskiej kinematografii. Jak się okazuje, jego dzieci nie zostały onieśmielone przez jego karierę i również spróbowały swoich sił w aktorstwie. Jak im się wiodło?

Wspomniany aktor uchodzi za mężczyznę dosyć kochliwego, ponieważ w swoim życiu miał już aż 5 żon. Trzy z nich urodziły mu po jednym dziecku. Najbardziej znana w naszym kraju jest Maria, ale Seweryn ma także dwóch synów, Yanna i Maximiliena.

Andrzej Seweryn i jego dzieci

Wspomniana wyżej córka aktora dziś jest dyrektorką Och Teatru powołanego do życia przez fundację Krystyny Jandy, która jest jej mamą. Choć dziś już częściej dogląda aktorstwa zza kulis, wcześniej regularnie pojawiała się na scenie oraz przed kamerą. Zagrała, chociażby w „Kolejności uczuć”, „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny” oraz „Boisku bezdomnych”. Występowała na deskach teatrów w całej Polsce. Pracowała dla takich placówek w Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Bielsku-Białej.

Poza Krystyną Jandą serce Seweryna kradły także Francuzki. Pierwsza z nich, Laurence Bourdil, dała mu syna Yanna. Ten również próbował swoich sił w aktorstwie, ale nie można powiedzieć, że zyskał taką popularność jak ojciec czy nawet przyrodnia siostra. Odegrał kilka mniej znaczących ról w paru produkcjach, chociażby w filmie pod tytułem „Kto nigdy nie żył”.

Najmłodszą z pociech Andrzeja Seweryna jest Maximilien, którego urodziła mu Mireille Maalouf. Choć na świecie jest najkrócej, już prześcignął rodzeństwo pod względem rozmachu produkcji, w których się pojawiał. Zagrał bowiem w hollywoodzkim filmie Luca Bessona pod tytułem „Valerian i miasto tysiąca planet”. Kilka miesięcy temu w serwisie Netflix pojawiła się produkcja o pożarze katedry Notre Dame, w której również zagrał. Co ciekawe, Max rozwija się także na innej płaszczyźnie artystycznej. Gra w zespole rockowym o nazwie „Buffalo Clash”.

Warto przypomnieć, że teraz o Andrzeju Sewerynie może być nieco głośniej z uwagi na debiutujący we wspomnianym wyżej serwisie streamingowym serial. Chodzi o produkcję o nazwie „Królowa”, w której znany aktor wciela się w mężczyznę, który w wolnym czasie realizuje się jako drag queen. Jego pasja wychodzi na jaw przy okazji rodzinnego dramatu.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Doda wylądowała w wannie Macieja Dowbora, jest nagranie. Prezenter musiał się tłumaczyć
  2. Co się stało z bratem Pazury? Chotecka pokazała męża na traktorze. Siwy wąs, brudne buty, aż ciężko go rozpoznać
  3. Edyta Golec pokazała męża ze wszystkimi swoimi dziećmi. Urocza gromadka robi wrażenie

Źródło: filmweb.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl