Chcesz mieć bielsze zęby, ale jednocześnie chcesz uniknąć chemikaliów? W tym artykule wymieniliśmy wiele opcji, które są zarówno naturalne, jak i bezpieczne. Przedstawiamy domowe sposoby na wybielenie zębów.

Niektóre pokarmy mogą plamić szkliwo, które jest najbardziej zewnętrzną warstwą zębów. Ponadto gromadzenie się płytki nazębnej może spowodować, że będą wyglądać one na żółte.

Ten rodzaj przebarwień można zwykle leczyć za pomocą regularnych środków czyszczących i wybielających.

Jednak czasami zęby wyglądają na żółte, ponieważ twarde szkliwo uległo erozji, odsłaniając zębinę pod spodem. Zębina to naturalnie żółta, kostna tkanka znajdująca się pod szkliwem.

Olej kokosowy

Płukanie olejem to tradycyjny indyjski środek ludowy mający na celu poprawę higieny jamy ustnej i usunięcie toksyn z organizmu. Praktyka polega na rozcieraniu oleju w ustach, aby usunąć z nich bakterie. Tradycyjnie Indianie używali oleju słonecznikowego lub sezamowego.

Popularnym wyborem jest jednak olej kokosowy, ponieważ ma przyjemny smak i oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Jest również bogaty w kwas laurynowy, znany ze swojej zdolności do zmniejszania stanu zapalnego i zabijania bakterii.

Niestety, żadne badania naukowe nie dowiodły, że używanie oleju wybiela zęby. Jest to jednak bezpieczna praktyka i warto jej spróbować. Wiele osób twierdzi, że ich zęby są bielsze i jaśniejsze po regularnym szczotkowaniu ich olejem.

Aby wypróbować tę metodę, włóż 1 łyżkę oleju kokosowego do ust, a następnie intensywnie szczotkuj zęby za pomocą szczoteczki. Olej kokosowy jest stały w temperaturze pokojowej, więc może być konieczne odczekanie kilku sekund, aż się rozpuści. Kontynuuj szczotkowanie oleju przez 15–20 minut.

Pamiętaj, aby wypluć olej kokosowy do toalety lub kosza na śmieci, ponieważ może on powrócić do postaci stałej po wprowadzeniu do rur i spowodować zatkanie się ich.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma naturalne właściwości wybielające, dlatego jest popularnym składnikiem pasty do zębów.

To łagodny środek ścierny, który pomaga usunąć powierzchniowe przebarwienia na zębach. Ponadto soda oczyszczona tworzy w jamie ustnej środowisko zasadowe, które zapobiega rozwojowi bakterii.

Nie jest to środek, który wybieli Twoje zęby z dnia na dzień, ale z biegiem czasu powinieneś zauważyć różnicę w wyglądzie swojego uśmiechu.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.