Wybory prezydenckie się nie odbędą? Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła informację o braku ciszy wyborczej i zamkniętych lokalach. Wygląda na to, że wybory 2020 jednak nie odbędą się w terminie.

Wybory w Polsce są tematem numer jeden już od kilku tygodniu. Wszyscy Polacy od początku wybuchu epidemii koronawirusa, zastanawiali się, jak będą one wyglądać. Rząd na bieżąco przekazuje informacje w tej sprawie. Do tej pory informowano obywateli, że wybory mają się odbyć w formie korespondencyjnej. Dziś Polska Agencja Prasowa podała na Twitterze, że lokale wyborcze pozostaną zamknięte. 

Wybory 2020 się nie odbędą

Jeszcze wczoraj informowaliśmy, że projekt uchwały wzywającej Rząd RP do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej na całym terytorium Polski złożyła grupa senatorów KO i Lewicy. Dziś okazuje się, że wybory być może wcale się nie odbędą.

Wybory prezydenckie 2020 w praktyce nie odbędą się na pewno 10 maja, choć nie zostały odwołane. Jak podaje Wirtualna Polska, w czwartek Sejm odrzucił senackie weto ws. organizacji wyborów prezydenckich. Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym zostanie więc przyjęta i należy spodziewać się, że w takiej formule wybierzemy nową głowę państwa. Data nie jest jednak znana. 

  1. Kobieta remontowała dom, w ogrodzie znalazła małą trumnę. Nie mogła uwierzyć, co się w niej znajdowało
  2. Widok zwala z nóg, policja udostępniła wyjątkowo smutne nagranie. Chodzi o 3,5-letniego Kacperka
  3. 2-letnia dziewczynka z Malborka pod wpływem środków odurzających. Była pod opieką ojca

Data wyborów nadal nieznana

Wybory prezydenckie od początku wybuchu epidemii stały pod znakiem zapytania. Powstał nawet pomysł wyborów korespondencyjnych, o czym informowaliśmy już wcześniej. Nie wszystkim się on jednak spodobał, dlatego część senatorów przedstawiła projekt ustawy o klęsce żywiołowej. 

O tym kiedy jednak odbędą się wybory oraz w jakiej formie dokładnie, nikt nie został oficjalnie poinformowany. Z obecnych informacji podanych m.in. przez Polską Agencję Prasową oraz WP, wynika, że Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma wyznaczyć nowe wybory w pierwszym możliwym terminie. Jedno jest pewne- 10 maja nie będziemy głosować.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

PKW: nie mogą mieć zastosowania przepisy Kodeksu wyborczego związane z głosowaniem: wójtowie oraz konsulowie nie przygotowują spisów wyborców; nie będzie obowiązywać cisza wyborcza, lokale wyborcze pozostaną zamknięte. @PAPinformacje PAP pic.twitter.com/Xbnj8aE9cC

 Wybory nie odbędą się w terminie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczny wypadek na placu rozładunkowym. Koparka zabiła młodego mężczyznę
  2. Przełomowe wnioski WHO ws. koronawirusa. Chodzi o dzieci
  3. Ogromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów
  4. Powrót do pracy. Czy twój pracodawca spełnił zalecenia PIP? Należy upewnić się, czy jesteś bezpieczny
  5. 10. dzień poszukiwań Kacperka. Najnowsze fakty. Wiemy, gdzie obecnie koncentrują się poszukiwania
  6. Minister Łukasz Szumowski nie ma złudzeń. Dwie epidemie w Polsce jednocześnie mogą wystąpić jesienią

Źródło: twitter.com/PAPinformacje/

Poprzedni artykuł11-letnia dziewczynka w ciąży, serce pęka. Matka wiedziała o wszystkim
Następny artykułSzczeniaki gonią małego chłopca. Nagle dziecko się potyka, wszystko się nagrało