Wybory prezydenckie 2020 to główny temat ostatnich dni. Polacy nie mówią o niczym innym. Nic dziwnego – pierwsza tura wyborów już za nami, a w lipcu kolejna. Początkowe wyniki nie rozstrzygnęły, kto będzie piastował najwyższy urząd w państwie. 12 lipca czeka nas druga tura, która będzie decydująca. Jednak by, móc wziąć w niej udział, należy zrobić jedną rzecz. Zostało naprawdę niewiele czasu.

Cała Polska żyje wyborami prezydenckimi 2020. W końcu losy kraju są w naszych rękach – wyborców. Zatem istotny będzie każdy głos, dlatego duża frekwencja jest bardzo pożądana. Jednak by móc go oddać, musimy zrobić jedną ważną rzecz. 

Wybory prezydenckie w innej gminie

Podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich, mnóstwo Polaków skorzystało z możliwości dopisania się do spisu wyborców w innej gminie. Czy tę samą możliwość dostaniemy podczas drugiej tury wyborów, która będzie miała miejsce już 12 lipca?

Odpowiedź brzmi tak. Jednak należy pamiętać o jednej czynności. By móc wziąć udział w głosowaniu poza swoim miejscem zameldowania, należy się pospieszyć. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców w innej gminie można złożyć jedynie do 7 lipca.

  1. Jak mogą wyglądać wyniki w II turze wyborów? Pierwsze sondaże mocno zaskakują
  2. Przez polską wieś przeszło tsunami? Mieszkańcy przeżyli koszmar, wszyscy uciekali w popłochu
  3. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Wcześniejsze wnioski wciąż są ważne 

Jeżeli tego typu wniosek został złożony przy okazji pierwszej tury – do 23 czerwca, każdy obywatel ma prawo do zagłosowania we wskazanym na wniosku miejscu, bez konieczności ponownego składania. Wszelkie wnioski dostarczamy do urzędu gminy w miejscu, w którym chcemy zagłosować. Można to zrobić także za pośrednictwem internetu.

W przypadku, w którym wyborca zechce zagłosować w swoim miejscu zameldowania, powinien uzyskać odpowiednie zaświadczenia, pozwalające na to.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wybory
Fot. Piotr Molecki/East News

Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Andrzej Duda niepocieszony? Na wiecu zabrakło jednej, bardzo ważnej osoby
  2. Agata Duda zabrała głos po ogłoszeniu wyników wyborów. Pierwsza Dama wykrzyczała mocne słowa
  3. Przez 19 lat małżeństwa skrywała ogromną tajemnicę. Kiedy syn odkrył porażającą prawdę, było już za późno
  4. Zwrócili rowerzyście uwagę, nie mogli przewidzieć reakcji. Wstrząsające nagranie, mężczyzny poszukuje policja
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka

Źródło: wiadomosci.onet.pl

 

 

Poprzedni artykułRafał Trzaskowski z najlepszym wynikiem, na drugim miejscu Hołownia. Opublikowano przełomowe wyniki wyborów prezydenckich
Następny artykułJoanna Przetakiewicz wspomina Jana Kulczyka. Pierwszy raz zdradziła powód rozpadu ich związku
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.