Wybuch, który dzisiaj nastąpił na południu Polski, był ogromny. Jak donosi portal dziennik.walbrzych.pl sprawa jest na tyle poważna, że musiano ściągnąć specjalistyczną grupę poszukiwawczą. Zdarzenie jest na bieżąco monitorowane, jak na razie wiadomo, że jedna osoba została poszkodowana.

Dzisiaj w niedzielę m.in. portal rmf24.pl doniósł, że nastąpił wybuch gazu w jednym z południowych miast Polski. Sprawą zajęły się już odpowiednie służby, cały czas trwają odpowiednie akcje. Wiadomo tylko o jednej osobie rannej.

Wybuch gazu w Świdnicy

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące wybuchu gazu w jednej z kamienic w Świdnicy na Dolnym Śląsku, u zbiegu ulicy Wyspiańskiego i placu Wojska Polskiego. W wyniku tego wydarzenia ściana budynku wielorodzinnego się osunęła. Została poszkodowana jedna osoba, która z poparzeniami ciała natychmiast została przewieziona do szpitala.

Na miejscu pracują już odpowiednie służby, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawcza, policja, pogotowie ratunkowe i gazowe oraz strażacy ze Świdnicy i pobliskich powiatów. Sześć osób zostało ewakuowanych. Mieszkańcy z parteru zdołali sami opuścić budynek, lokatorce z pierwszego piętra w tej czynności pomogli strażacy.

  1. Pamiętacie Zuzię z ”Lokatorów”? Zrobiono jej zdjęcia, ciężko uwierzyć własnym oczom
  2. Grozi ci mandat, o którym możesz nawet nie wiedzieć. Chodzi o naprawdę pokaźną kwotę

Na miejscy trwają prace

Na miejsce zdarzenia przybyli już wiceprezydent Świdnicy Jerzy Żądło, starosta Piotr Fedorowicz, dyrektor MZN Marek Suwalski, przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz prokurator. Sprawa jest w toku.

Odpowiednie służby pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji. Według różnych źródeł do wydarzenia wyjechało 9 lub 10 zastępów straży pożarnej. Miejmy nadzieję, że sprawa szybko zostanie opanowana i skończy się dobrze.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

W Świdnicy doszło do wybuchu gazu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zakaz, który rozwścieczył Polaków, już nie obowiązuje. Mamy potwierdzenie
  2. Wiele ofiar śmiertelnych. Doszło do wielkiej eksplozji. Wiadomości ze świata
  3. Zabrał bezdomnego do fryzjera. Mężczyzna przeszedł metamorfozę, w którą sam nie mógł uwierzyć
  4. Kobieta bardzo spieszyła się do ginekologa. Kiedy dotarła na miejsce, lekarz aż zaniemówił, tylko na nią popatrzył
  5. Dramat Barbary Brylskiej. Mało kto wie, co się działo tuż przed śmiercią jej córki. Przeżyła istne piekło
  6. Masowo popełniamy 5 błędów w pieczeniu ciast, dlatego nie wychodzą albo pojawia się zakalec. Każdy z nas zrobił choć jedną rzecz z listy

Źródła: dziennik.walbrzych.pl, rmf24.pl, swidnica.naszemiasto.pl, swidnica24.pl

 

Poprzedni artykułMasz jeszcze 10-groszówkę z PRL-u? Za monetę płacą majątek
Następny artykułBeata Kozidrak drżącym głosem oddała hołd zmarłej mamie. Ciężko powstrzymać łzy
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl