Wybuch na południu Polski. Zatrzęsły się okoliczne budynki. Chwilę po 19.00 straż pożarna otrzymała wezwanie. Na miejsce udało się siedem zastępów służb, a także policja i śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, jest troje rannych.

Wieczorem, 8 sierpnia o 19.00 doszło do wybuchu na jednej z prywatnych posesji. Niestety, trzy osoby są ranne w tym 10-letnie dziecko. O okolicznościach wydarzenia polsatnews.pl opowiedział aspirant Grzegorz Nowak z zawierciańskiej straży pożarnej.

Wybuch na dolnym Śląsku – trzy osoby ranne

Do wybuchu gazu doszło w miejscowości Pradła w gminie Kroczyce, nieopodal Zawiercia. Aspirant Grzegorz Nowak relacjonował w rozmowie z polsatnews.pl:

– Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolnostojących budynków gospodarczych.

  1. Mąż Izabeli Janachowskiej to multimilioner. Zarabiał na rzeczy, którą każdy z nas ma w swoim domu
  2. Małgorzata Rozenek-Majdan przerwała milczenie. Wykazała się odwagą, jakiej wielu brakuje

Na posesji nie było podłączenia gazowego

Niestety, w wyniku zdarzenia rannych zostało troje osób – dwóch dorosłych mężczyzn i 10-letni chłopiec. Wszystkich natychmiast przetransportowano do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Głównie były to oparzenia drugiego stopnia znacznych powierzchni ciała. Zaraz po przyjeździe naszych zastępów na miejscu było pogotowie i te osoby zostały przekazane ratownikom – wyjaśnił w rozmowie z polsatnews.pl Grzegorz Nowak.

Strażacy przeprowadzający akcję zabezpieczającą miejsce wypadku stwierdzili, że do posesji nie była podłączona rura gazowa. Oznacza to, że mogło dojść do wybuchu butli gazowej, albo silnika samochodowego. Siedem zastępów straży prowadzi działa zabezpieczające przed ewentualnymi kolejnymi wybuchami.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
  2. Słowa Kingi Dudy poniosły się echem po Polsce. Teraz wszystkie oczy są zwrócone na nią, Polacy chcą odpowiedzi
  3. Beagle podszedł do dziecka siedzącego na kanapie. Matka zobaczyła, co się dzieje i złapała za telefon
  4. Porażające nagranie z kościoła. Wszyscy mogli zginąć, ksiądz uciekał w popłochu
  5. Wielki powrót 74-letniej Maryli Rodowicz, u jej boku pojawił się młody przystojniak. Niedawno prowokowała zdjęciem w kuchni

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek! 

 

Poprzedni artykułW pół godziny przyrządzisz ciasto lepsze niż ze sklepu. Nie trzeba go piec i rozpływa się w ustach
Następny artykułPotwierdzono najczarniejszy scenariusz. Modlitwy nie wystarczyły, nie żyje
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.