Lelum.pl > Nowości > Wyciekła notatka z zatrzymania Antka Królikowskiego. Coś się nie zgadza?
Michał Fitz
Michał Fitz 22.02.2023 17:37

Wyciekła notatka z zatrzymania Antka Królikowskiego. Coś się nie zgadza?

Antek Królikowski
KAPiF

Antek Królikowski kilka dni temu został zatrzymany przez policję, a w jego organizmie wykryto psychoaktywną substancję THC zawartą w marihuanie. Sam aktor już skomentował sprawę. Teraz w sieci pojawiła się notatka policyjna z tej interwencji.

Dotarł do niej “Fakt”. Co ciekawe, nie wszystko, co w niej napisano, zgadza się z wersją aktora.

Jak tłumaczył się Antek Królikowski?

Antek Królikowski kilka godzin po zajściu umieścił w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wyjaśnił sytuację. Przyznał, że THC mogło zostać wykryte w jego organizmie, ponieważ wspomaga swoje leczenie medyczną marihuaną.

Zarzekł się jednak, że przed wyruszeniem w drogę nie spożywał jej. Stwierdził, że wynik narkotestu wyszedł pozytywny, bo substancja zostawia ślad w organizmie, gdy jest stosowana regularnie, a nie tylko wtedy, gdy jest się bezpośrednio pod jej wpływem.

Co się dzieje z Asią z "Chłopaków do wzięcia"? Matka dziecka Szczeny przeszła uderzającą zmianę

Notatka policyjna z zatrzymania Antka Królikowskiego

W upublicznionej notatce policyjnej większość wiadomości pokrywa się z tym, co mówił aktor. Policja faktycznie dostała wcześniej zgłoszenie, że może być on pod wpływem substancji odurzających i zatrzymała go przed godziną 16.00. W dokumencie znajduje się też informacja o pozytywnym wyniku narkotestu.

To, co się jednak nie zgadza, to miejsce zatrzymania. Antek wspomniał bowiem, że zatrzymano go przy ulicy Karolkowej, a w notatce jest mowa o Kolejowej. Warto jednak zaznaczyć, że ulice te są bardzo blisko siebie i gdyby nie znajdująca się między nimi Przyokopowa, tworzyłyby skrzyżowanie. Trudno mówić tu więc o kłamstwie, to prawdopodobnie drobna nieścisłość, która w całej sprawie niczego nie zmienia.

Antek Królikowski otrzymał wsparcie od gwiazd

Reporterzy różnych mediów szybko zasięgnęli języka u innych celebrytów, by dowiedzieć się, co ci myślą na temat zachowania aktora. Co ciekawe, znajomi z branży nie chcieli go krytykować. Małgorzata Tomaszewska stwierdziła jedynie, że w świecie show-biznesu łatwo się pogubić. Wyraziła też swoją nadzieję, że Antkowi uda się uporządkować swój los.

Maryla Rodowicz za to stanowczo stwierdziła, że marihuana po prostu powinna być legalna. Aktor później udostępniał na Instagramie jej piosenkę, niejako dziękując za wsparcie.

Zobacz oświadczenie:

antek królikowski oświadczenie.png

Źródło: Fakt