Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Wyciskanie pryszczy – jak nie zniszczyć skóry?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 15.05.2020 23:47

Wyciskanie pryszczy – jak nie zniszczyć skóry?

wyciskanie pryszczy
kobieta z zamknietymi oczami

Wyciskanie pryszczy to nawyk, z którym walczy większość z nas. Jest to czynność, którą stanowczo odradzają wszyscy dermatolodzy. Jak wykonać ten zabieg w najlepszy sposób i nie zniszczyć przy tym skóry? W tym artykule prezentujemy kilka przydatnych wskazówek.

Dużo lepszym pomysłem od własnoręcznej walki z pryszczami jest wizyta w salonie kosmetycznym. Gabinety obfitują w różnego rodzaju zabiegi na twarz, które pozwolą Wam dobrać najlepszą dla siebie formę.

Przedstawiamy Wam nasze trzy ulubione propozycje od profesjonalistów, które pomogą Wam na zawsze pożegnać się z trądzikiem.

Kuracja, która polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka (nawet jego głębokich partii) za pomocą m.in. mikrokryształów. Redukuje on widoczność powstałych zmian trądzikowych.

Wyciskanie pryszczy w domu

Wyciskanie pryszczy: zabiegi u kosmetyczki

Zabiegi z kwasami.

To zabieg, który delikatnie, lecz dogłębnie oczyszcza twarz za pomoc ultradźwięków. Rozbija on warstwy starych komórek naskórka, dzięki czemu skóra wygląda na zdrową i piękną. Peeling ten likwiduje bakterie, wyraźnie zmniejsza pory oraz zaskórniki. Jest odpowiedni dla osób o każdym typie cery. Przy zmianach trądzikowych warto powtórzyć zabieg ok. 5 razy.

Peeling kawitacyjny.

Na samym wstępie artykułu chcemy podkreślić bardzo ważną rzecz – starajcie się nie robić tego w domu zbyt często. Wiemy, że pryszcz na czole aż kusi, by go usunąć, ale brak odpowiedniej higieny oraz wypracowanej taktyki może doprowadzić do różnego rodzaju powikłań – zakażeń lub nieatrakcyjnych blizn, które ciężko będzie usunąć.

Zakończcie zabieg w momencie, gdy z miejsca, które zostało po pryszczu, przestanie wyciekać ropa, a zacznie pojawiać się przezroczysta substancja lub krew. Zdezynfekujcie ten obszar wacikiem nasączonym środkiem odkażającym.

Kiedy ten zabieg jest realny w warunkach domowych? Pryszcza możecie wycisnąć tylko i wyłącznie w momencie, kiedy jego biały czop jest wystający poza skórę. Ale jak to wykonać?

Mikrodermobrazja.

Nie należy wyciskać pryszczy w sytuacji, kiedy nie pojawi się on poza granicą skóry. Szczególną uwagę zwracajcie na wykonywanie tej czynności w okolicach ust oraz nosa. Są to miejsca szczególnie ukrwione i łatwo doprowadzić do zakażenia, które w efekcie może spowodować różnego rodzaju groźne infekcje takie jak np. zapalenie żył.

Wyciskanie pryszczy: kiedy nie należy tego robić?

Dokładnie zdezynfekujcie miejsce, w którym pojawił się problem skórny. Możecie użyć do tego wody utlenionej lub środka zawierającego w swoim składzie alkohol.

Hit ostatnich sezonów. W zależności od Waszego typu cery, kosmetyczka dobierze odpowiedni dla Was rodzaj kwasu. Najczęściej oferują one kwasy AHA, BHA, PHA. Jakie działanie ma ta kuracja? Osłabia one komórki, które wiążą warstwę naskórka, przez co doprowadza do jej złuszczania. Zdrowa i czysta cera gwarantowana.

Dokładnie umyjcie ręce. Następnie podważcie pryszcza z obu stron delikatnie, za pomocą opuszków palców. W żadnym wypadku nie róbcie tego paznokciami – w ten sposób możecie doprowadzić do blizn oraz trwałych uszkodzeń skóry. W niektórych przypadkach do przebicia białego czopu możecie użyć zdezynfekowanej wcześniej igły (może być to produkt zwykły, krawiecki). Jest to sposób najmniej inwazyjny dla cery pod warunkiem, że zrobicie to delikatnie i rozważnie.