Wycofany produkt ze sprzedaży mógł wywołać silne alergie i problemy z oddychaniem. Główny Inspektor Sanitarny alarmuje, aby jak najszybciej się go pozbyć. Osoby, które pokusiły się o jego zakup, mogą zwrócić go do sklepu, bez konieczności okazywania paragonu.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale przeciętny konsument kupuje średnio np. 5,5 kilograma lodów w ciągu roku. Nie bez przyczyny coraz więcej przodujących marek decyduje się na wypuszczenie na rynek tych słodkich przysmaków w wersji wegańskiej i bezglutenowej. Od dłuższego czasu to właśnie taka dieta jest jedna z najchętniej wybieranych. Tym razem jednak zjedzenie lodów, dla wielu z nas mogło mieć tragiczne skutki.

Wycofany produkt jest bardzo popularny

W trosce o zdrowie społeczeństwa, Główny Inspektor Sanitarny podjął decyzję dotyczącą wycofania ze sprzedaży kolejnego produktu. Tym razem są to uwielbiane przez Polaków lody, które znajdziemy między sklepowymi półkami w supermarketach sieci Lidl.

Wycofany produkt to lody Hagen-Dazs o smaku Strawberry Cheescake, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020. Okazuje się, że niektóre opakowania łakoci oklejone zostały etykietami, należącymi do zupełnie innych produktów. W związku, z czym na pudełeczkach mogą widnieć błędne informacje dotyczące obecności glutenu. Ci z nas którzy zmagają się z jego nietolerancją, mogą spotkać się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Alergia na gluten: Jak się objawia?

Objawy alergii różnią się od siebie w zależności od wieku osoby, która została dotknięta tym problemem. W przypadku niemowląt i małych dzieci zwykle pojawia się atopowe zapalenie skóry oraz dolegliwości układu pokarmowego. Dorośli zwykle skarżą się na biegunkę oraz pokrzywkę na całym ciele.

W związku Państwowa Inspekcja Sanitarna przekazała już właścicielom supermarketu Lidl informację dotyczącą konieczności wycofania produktu ze sprzedaży. Tymczasem klienci, którzy nabyli produkt, mogą zwrócić go, bez konieczności okazywania paragonu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wycofany produkt
unsplash.com @petitesweetsnz

Wycofany produkt to popularne lody. 

Wycofany produkt
facebook.com @haagendazspoland

Lody można zwrócić bez paragonu. 

Wycofany produkt
unsplash.com @anikolleshi

Zjedzenie mogło przysporzyć problemów zdrowotnych. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Słynna gwiazda zdradziła, jak schudła 45 kg po ciąży. Wszystko dzięki 5 prostym zasadom
  3. Nie żyje piękna 20-letnia Polka. „Śpij spokojnie Aniołku”
  4. Syn Maryli Rodowicz, Jędrzej to przystojniak. Umawiał się ze znaną i piękną blondynką
  5. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat

Źródło: kraj.life.pl

Poprzedni artykułJedzenie dla kota, które zadowoli delikatne podniebienie i potrzeby twoje ukochanego czworonoga
Następny artykułDzięki kilku sztuczkom odmłodziła się nagle o 25 lat. To zasługa prostych tricków
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.