Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wygrał milion w „Milionerach”, zdradził, jak błyskawicznie przyswajać wiedzę. Absolutnie genialne
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 06.10.2022 18:49

Wygrał milion w „Milionerach”, zdradził, jak błyskawicznie przyswajać wiedzę. Absolutnie genialne

Tomasz Orzechowski Milionerzy
fot. kadr z programu „Milionerzy”

Tomasz Orzechowski w ostatnim czasie wygrał nagrodę główną w programie „Milionerzy”. Na swoim koncie ma również udział w innych teleturniejach, w których pobił niejeden rekord, a także zwyciężył pokaźną sumę pieniędzy. Wyjaśnił, w jaki sposób się uczy.

Zwycięzca „Milionerów” aktywnie działa w mediach społecznościowych, na których zdradza sprawdzone sposoby, pomagające przyswajać wiedzę. Niektóre z nich mogą was zaskoczyć.

„Milionerzy”: Tomasz Orzechowski dołączył do grona zwycięzców

Teleturniej „Milionerzy” jest uwielbiany przez Polaków. Z zapartym tchem od lat śledzą kolejne odcinki, w których ochotnicy odpowiadają na pytania.

Do tej pory w Polsce udało się zwyciężyć milion złotych zaledwie pięciu osobom. Ostatni szczęśliwiec to utalentowany Tomasz Orzechowski, który wystąpił również w innych teleturniejach.

Tomasz od lat pasjonuje się różnego rodzaju quizami. Regularnie poszerza swoją wiedzę, co zaowocowało imponującymi wynikami. Warto bowiem wspomnieć, że mężczyzna ustanowił rekord w programie „Jeden z dziesięciu”.

Ponadto w 2020 roku wystąpił w programie „Va Banque”. Udział Tomasza mogliśmy śledzić przez osiem odcinków, co ostatecznie przełożyło się na wygraną rzędu 64 tys. zł.

Sposoby Tomasza na przyswajanie wiedzy

Zwycięzca programu „Milionerzy” dzieli się swoim doświadczeniem w sieci, publikując krótkie filmiki instruktażowe, jak się uczyć. Na TikToku Tomasza Orzechowskiego znajdziemy mnóstwo cennych porad.

Mężczyzna radzi, że w przyswajaniu wiedzy pomaga regularna aktywność fizyczna, a także picie duże ilości wody. Ponadto poleca, by dbać o swoją dietę oraz spożywane mikro i makro elementy. Jak sam określił:

W zdrowym ciele zdrowy mózg.

Tomasz powołał się również na naukowe pismo „Nature Neuroscience”, w którym napisano, że spożywanie kofeiny pomaga w zapamiętywaniu informacji. Z kolejnych nagrań opublikowanych przez Tomka dowiadujemy się, że warto czytać w podróży i co ważne – uczyć się systematycznie.

Poleca również zachowanie balansu między nauką i relaksem. Z własnego doświadczenia wie, że uczenie się z minutnikiem również przynosi pozytywne efekty.

TikToki Tomka o przyswajaniu wiedzy zobaczycie poniżej:

@quizorzech #quizorzech #quiz #edukacja #nauka #szkoła #foryou #jaksięuczyć #szkoła #tips #mindhacks #kawa ♬ Kawa z Rana – Big Dance

@quizorzech #quiz #nauka #quizorzech #foryou #szkoła #jaksięuczyć #tips #mindhacks #czytam #edukacja ♬ goosebumps – Travis Scott

@quizorzech #tips #quizorzech #quiz #edukacja #nauka #szkoła #foryou #mindhacks #jaksięuczyć ♬ Sail – AWOLNATION

@quizorzech #jaksięuczyć #mindhacks #foryou #szkoła #nauka #edukacja #quiz #quizorzech #tips ♬ Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – Zespół Dziecięcy Fasolki


Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?
  2. Siostra Anny Przybylskiej zdążyła się z nią pożegnać. Ze łzami ujawniła, jak wyglądały jej ostatnie chwile
  3. Rodowicz wyjawiła rodzinną tajemnicę. Nieliczni o tym wiedzieli, jeden gest uratował całą rodzinę

Tagi: Milionerzy