Nie możemy wyświetlić tej galerii.

Wykształcenie gwiazd może niejedną osobę zaskoczyć. Pisaliśmy ostatnio o gwiazdach, które nie mają matury. A czy wiecie, że popularne polskie gwiazdy i celebryci, którzy obecnie oblegają konkretne gałęzie show biznesu, studiowali zupełnie coś innego?

Zastanawiacie się jakie wykształcenie mają polskie gwiazdy? Niektóre kierunki studiów, które ukończyli polscy celebryci na pewno was zaskoczą.

Wykształcenie gwiazd, jakie studia ukończyły polskie gwiazdy?

Paweł i Łukasz Golec nie są tylko góralskimi grajkami, którzy odpowiadają za takie hity jak Ściernisko czy Lornetka. Każdy z bliźniaków ma doktorat — oboje ukończyli Akademię Muzyczną w Katowicach i piszą poważne artykuły na temat folkloru żywieckiego.

Monika Olejnik nie ukończyła dziennikarstwa jak zakłada większość ludzi. Okazuje się, że Olejnik ma dyplom…zootechnika. Monika Olejnik jest świetnym przykładem tego, że wykształcenie gwiazd w Polsce nie musi pokrywać się z wykonywanym zawodem.

Reni Jusis, którą znają wszyscy przede wszystkim z bardzo starego hitu Zakręcona. Piosenkarka z wykształcenia jest…dyrygentem! Jusis ukończyła studia dyrygentury na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Alicja Janosz nie miała spektakularnej kariery po zwycięstwie w Idolu. Piosenkarka postanowiła zainwestować w swoją edukację i w efekcie ukończyła zarządzanie.

Karolina Korwin-Piotrowska, podobnie jak Kate Middleton ukończyła…historię sztuki. Popularna dziennikarka ukończyła ten kierunek na Uniwersytecie Warszawskim.

Iwona Węgrowska jest z wykształcenia psychologiem. Wygodny fotel i kozetkę zamieniła na mikrofon. Myślicie, że to był dobry wybór?

Agnieszka Wagner jest znaną polską aktorką, która nie ukończyła żadnej aktorskiej szkoły. Jest za to wszechstronnie wykształcona w innych kierunkach – ma dyplom ekonomii i historii sztuki. Zna doskonale angielski, francuski i rosyjski.

Marcin Prokop jest popularnym i jednym z najbardziej lubianych prezenterów w polskiej telewizji. Ten sympatyczny i bardzo wysoki dziennikarz ukończył studia na kierunku finanse i bankowość.

Robert Janowski prowadził przez wiele lat program Jaka to melodia. Zanim trafił do telewizji ukończył studia na wydziale weterynarii.

Jak widzicie wykształcenie gwiazd nie zawsze idzie w parze z tym, co robią obecnie. Która informacja o ukończonych studiach zaskoczyła was najbardziej?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Branża kosmetyczna. Poznajcie najważniejsze NAZWISKA
  2. Serwis dla dorosłych poszukuje…reżyserek! „Za dużo mężczyzn w tej branży”
  3. Alfie Evans miałby brata. Rodzice pokazali 4-tygodniowego chłopca

źródło: plejada.pl, gala.pl, radiozet.pl

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.