W Michigan w USA doszło do sytuacji jak z wzruszającego filmu. Kapitan statku odnalazła podczas nurkowania butelkę z zakorkowanym listem. Rozpoczęła poszukiwania autora prawie stuletniego listu.

  • Jennifer Dowker podczas nurkowania odnalazła nietypowe znalezisko
  • List w butelce miał prawie sto lat
  • Dzięki social mediom udało jej się znaleźć kontakt z autorem

Niesamowita historia kobiety z Michigan. Na dnie morza odnalazła butelkę z listem, postanowiła odnaleźć autora. Finał historii wyciska łzy z oczu.

Kapitan odnalazła 95-letni list w butelce

Jennifer Dowker od lat pracowała na morzu – jest kapitanem statku. Pod koniec jednej ze swoich zmian postanowiła w ramach relaksu zanurkować. Nie spodziewała się, że na dnie morza czekać na nią będzie nietypowe znalezisko – list w butelce.

Butelka była bardzo stara – wyprodukowana była przez niedziałającą dziś firmę, która produkowała szkło na początku XX-wieku. Choć do środka przedostało się trochę wody, kobieta bez problemu mogła odczytać treść starego listu.

– Czy osoba, która znajdzie tę butelkę, zwróci ten papier do George’a Morrow Cheboygan w stanie Michigan i powie, gdzie została znaleziona? – odczytała Jennifer.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Poszukiwania autora listu w butelce

Jennifer zaangażowała się w poszukiwania autora listu. Postanowiła wykorzystać do tego nowoczesne narzędzia – podzieliła się swoją historią na Facebooku. Szybko internauci zaangażowali się w poszukiwania, do kapitan zaczęło odzywać się wiele osób chętnych do pomocy.

Dzięki olbrzymiemu zainteresowaniu sprawą udało się odnaleźć Michele Primeau, córkę Georga. Kobieta spotkała się z nią, by się dowiedzieć, że niestety autor listu zmarł w 1995. Jednak rozmowa była bardzo owocna i wzruszająca.

Okazuje się, że George lubił zostawiać po sobie tajne wiadomości – na przykład w ścianach domu, który remontował. Michele przyznała, że data na liście odpowiada 18 urodzinom jej ojca, bardzo ją poruszyło, gdy mogła po raz kolejny przeczytać list od bliskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: o2