Wyniki frekwencji są naprawdę imponujące. Państwowa Komisja Wyborcza na konferencji prasowej przedstawiła frekwencję w II turze wyborów prezydenckich na godz. 17. W I turze wyborów na godz. 17 frekwencja wynosiła 47,89 proc., teraz jest to 52,10. 

Idziemy na rekord? Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki frekwencji w II turze wyborów prezydenckich. Choć już w I turze Polacy wykazali się sporą mobilizacją, różnica jest zaskakująca.

Wybory 2020: Wyniki frekwencji 

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza liczba osób uprawnionych do udziału w wyborach, czyli tych, którzy zostali ujęci w spisach wyborców, wyniosła 29 147 064 osoby. Według oficjalnych danych do godziny 12 w wyborach wzięło udział ponad 24 proc. upoważnionych osób.

– Wydano karty do głosowania 7 209 052 osobom uprawnionym do głosowania, co stanowi 24,73 proc. w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach – ogłosił Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. W pierwszej turze wyborów frekwencja na godz. 12.00 wyniosła 24,08 proc, jednak to wyniki frekwencji na godzinę 17 są prawdziwie imponujące. 

  1. Jolanta Kwaśniewska już oddała swój głos. Wszyscy patrzyli tylko na nią, klasa sama w sobie
  2. Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje
  3. Policja przekazała najnowsze dane o wyborach. Nie do wiary, do czego są w stanie posunąć się niektóre osoby

Wyniki frekwencji w II turze wyborów

– W wyborach prezydenta RP według stanu na godz. 17 liczba wydano karty do głosowania 15 mln 295 tys. 512 osobom uprawnionym, co stanowi 52,1 proc. w stosunku do liczby uprawnionych do udziału w tych wyborach – poinformował Sylwester Marciniak.

Do godziny 17 najwyższą frekwencję zanotowano w województwie mazowieckim, gdzie zagłosowało 55,55 proc. uprawionych do głosowania. Kolejno najwięcej osób oddało głos w województwie małopolskim i łódzkim. Najmniej natomiast w województwie opolskim, warmińsko-mazurskim i lubuskim. W ostatnim do urn poszło 49,91 proc. osób upoważnionych do głosowania.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wyniki frekwencji
fot EASTNEWS
Urna wyborcza- EA
PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Wyniki frekwencji podczas II tury wyborów prezydenckich to 52,10 procent do godziny 17.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Powinien ze wstydu zapaść się pod ziemię? Wygląd kontrowersyjnej kuchni Michała Wiśniewskiego poruszył fanów
  2. Przeżył prawdziwy horror na polskiej granicy. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Mógł zrobić tylko jedno
  3. Marcin Prokop zabrał głos. Wiadomo teraz, z kim może stworzyć nowe duet w show TVN
  4. Ile zarabia prezydent Polski? Wiadomość może być zaskoczeniem dla Polaków. Kwota jest imponująca
  5. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” nagrał wideo. Zarzucono mu, że źle potraktował Asię
  6. Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw

 

Poprzedni artykułSkandal przed lokalem wyborczym. Przewodniczący miał dopuścić się haniebnego czynu, na miejscu pojawiła się policja
Następny artykułDo schroniska przyszedł niewyobrażalnie piękny pies. Był zupełnie sam, zaczęły dziać się niesamowite rzeczy
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.