Wypadek, który miał miejsce rankiem 15 sierpnia, to niewiarygodna tragedia. Na miejsce zdarzenia przybyło 14 karetek, dwa śmigłowce oraz policja. W sprawie zwołano pilną konferencję prasową, niestety wiadomości, jakie na niej przekazano, są zatrważające. Niestety, kiedy doszło do lądowej katastrofy, nie obyło się bez ciężko rannych.

Jak przekazuje serwis Wiadomosci.wp.pl, wciąż trwa akcja ratunkowa wypadku, do którego doszło rankiem 15 sierpnia na autostradzie A1 pod Tczewem. Niestety, w katastrofie lądowej brał udział autokar z dziećmi. Służby podały najnowsze informacje w sprawie.

A1. Tragiczny wypadek autokaru z dziećmi

– Dziś o godzinie 5:41 doszła do nas wiadomość, że na autostradzie A1 był wypadek. Wyglądało to na katastrofę w ruchu lądowym – poinformowała straż pożarna.

Z podanych informacji wynika, że pierwsza pomoc dotarła na miejsce zaledwie kilkanaście minut po zgłoszeniu. Niestety, okazało się, że autokar, który brał udział w wypadku, przewoził dzieci. Do akcji ratunkowej włączono 14 karetek i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

– Przy użyciu sprzętu hydraulicznego udało się wydostać jedną osobę. Została ona zabrana na noszach – poinformowano. Służby podały stan poszkodowanych.

  1. Wielka radość w życiu Lewandowskich. Robert jest wniebowzięty, pozostało już tylko czekać
  2. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność

Wypadek autokaru w Tczewie. Bilans ofiar

Niestety, w poważnym wypadku ucierpiało wiele dzieci.

– Mamy stan taki, że trzy osoby są zakwalifikowane jako czerwone, osiem jako żółte i 20 jako zielone. To się zmieniało, bo po tak dramatycznym wypadku nie wszystkie objawy widać od razu – poinformowało podczas konferencji. 

Mężczyzna, który był kierowcą autokaru, znajduje się w szpitalu w Tczewie. Badanie alkomatem wykazało, że nie był on pod wpływem alkoholu. Trwa potwierdzenie wynikami badań krwi.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autokaru zjechał na prawe pobocze, autokar przebił barierki ochronne, spadł ze skarpy, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach – podała policja.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wypadek
Fot. policja.pl
wypadek
Fot. policja.pl

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk
  2. Przyjaciel Woźniak-Staraka powiedział za dużo? Rok po śmierci ujawnił jego największy sekret, nieliczni wiedzieli
  3. Nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Urodziła na ulicy, dziecko wypadło na chodnik
  4. Magda Mołek została pobita, ujawniła szczegóły swojego koszmaru. „Z całej siły uderzył mnie w twarz”
  5. Kupił 1 cukinię i 1 pomidora. Gdy zobaczył cenę złapał się za głowę, niewyobrażalne ile musiał zapłacić

źródło: wiadomosci.wp.pl

 

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: Nie żyje Wiesław Dębicki
Następny artykułTragedia w mazowieckim, wnuczek zabił babcię. Sposób, w jaki dokonał zbrodni, odbiera mowę
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.