8 grudnia zmarł Antoni Gucwiński – wieloletni dyrektor Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu, znany przede wszystkim jako twórca programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Zarówno na ekranie, jak i w życiu prywatnym tworzył duet z Hanną Gucwińską. Niewielu wie jednak, że mimo blisko 60 lat małżeństwa, to Antoni nie był jej pierwszym wybrankiem.

Tajemnice Hanny Gucwińskiej

Gucwińscy pobrali się w 1962 roku, kiedy oboje kończyli studia (on weterynarię, ona zaś zootechnikę) na Akademii Rolniczej we Wrocławiu (obecnie – Uniwersytecie Przyrodniczym). W tym czasie 30-letnia Hanna miała za sobą dwa małżeństwa, ostatnie wciąż zaś trwało.

Pierwszym wybrankiem późniejszej Gucwińskiej był 7 lat starszy od niej Mieczysław. Związek ten traktowała jednak jedynie jako formalność, która pomogła jej zachować rodzinny dom, szybko zakończył się więc on rozwodem.

Chwilę później Hanna zdecydowała się wyjść za Bernarda – ich małżeństwo trwało kilka lat, w pewnym momencie w życiu kobiety pojawił się jednak sąsiad o imieniu Antoni.

Zaledwie trzy miesiące po rozwodzie z drugim mężem Hanna zdecydowała się wziąć z nim ślub – małżeństwem pozostawali zaś do 8 grudnia 2021 roku, kiedy to Gucwiński zmarł w wieku 89 lat.

Przez lata związku para nie tylko żyła i mieszkała razem, ale także pracowała – na długo przed ślubem przyszłych małżonków połączyła bowiem miłość do zwierząt. Przez 40 lat kierowali oni wrocławskim ogrodem zoologicznym, przez 30 – od stycznia 1971 roku – współtworzyli zaś program „Z kamerą wśród zwierząt”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Źródło: Viva!

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl