Chłopak przyjaciółki to osoba, która jest i zawsze powinna być poza naszym zasięgiem. A co jeśli to nie ty jesteś zainteresowana facetem przyjaciółki, ale on tobą? Z takim problemem musiała zmierzyć się Basia, nasza czytelniczka. – Chłopak Magdy wysyła mi dwuznaczne SMSy. Mam tego dość! – napisała załamana dziewczyna. Co powinna zrobić?

Chłopak przyjaciółki potrafi szybko stać się naszym najlepszym przyjacielem – albo największym wrogiem. Nie zawsze jednak ta relacja jest taka oczywista. Basia napisała do nas nie wiedząc jak ma zareagować na zachowanie chłopaka swojej najlepszej przyjaciółki, Magdy. Dziewczyna zna swoją najlepszą przyjaciółkę na wylot, jednak nadal martwi się o to, jak Magda może zareagować na jej wyznanie, dlatego wszystkie imiona w niniejszym artykule zostały zmienione.

Kiedy chłopak przyjaciółki cię podrywa

– Nie spotkałam się wcześniej z taką sytuacją i naprawdę nie mam pomysłu, co zrobić. – zaczęła swoją historię Basia. – Facet mojej przyjaciółki ciągle mnie podrywa. Chcę jej powiedzieć, ale boję się, że mi nie uwierzy. Spotkania z nimi z przyjemnych zmieniły się w na maksa niekomfortowe. Od pewnego czasu po prostu ich unikam, a wcale tego nie chcę. Boję się, że to, co się dzieje może zaważyć na naszej przyjaźni.

Chłopak przyjaciółki Basi jest z Magdą od kilku miesięcy. Na początku wszystko było w porządku i wspólne wypady były bardzo przyjemne, Basia bardzo polubiła nowego partnera Magdy.

– Lubię go, ale nigdy nie pomyślałam o nim w ten sposób! To złota zasada przyjaźni: chłopak przyjaciółki jest nietykalny. Najwyraźniej on tej zasady nie uznaje.

Basia: „To złota zasada przyjaźni: chłopak przyjaciółki jest nietykalny”

-Magda przedstawiła mi swojego nowego chłopaka przy okazji wyjścia ze znajomymi i od razu się polubiliśmy. Często wychodziliśmy gdzieś tylko we trójkę, co robiłyśmy zawsze z przyjaciółką wcześniej, kiedy któraś z nas zaczynała związek. Jednak kilka tygodni temu wydarzyło się coś, co nie daje mi spać po nocach.

-Jakiś czas temu poszliśmy wszyscy razem do kina. Kiedy Magda poszła w trakcie seansu do łazienki nagle poczułam rękę jej chłopaka na swoim udzie! Najpierw zamarłam, bo byłam w szoku, ale zaraz spytałam, co on wyprawia. “Daj spokój, przecież nic się nie dzieje” powiedział. Nie zdążyłam mu odpowiedzieć, że owszem, dzieje się, bo wróciła Magda.

Od tamtej pory chłopak przyjaciółki zachowuje się mega dziwnie. Za każdym razem, kiedy się widzimy, szuka kontaktu fizycznego. Zazwyczaj robi to w taki sposób, że nawet nie mogę tego skomentować na głos, bo w pobliżu jest Magda! Do tego za każdym razem, kiedy mnie komplementuje czuję się okropnie, bo nie brzmi to już jak normalne komplementy – on bez przerwy mnie podrywa! Jaki ma w tym cel, nie wiem. Wiem, że powinnam Magdzie jak najszybciej o tym powiedzieć i ostrzec ją przed tym chłopakiem, ale nie wiem jak to zrobić, martwię się, że może mi nie uwierzyć!

Co poradziłybyście Basi? Może miałyście kiedyś podobny problem? Napiszcie do nas na adres: redakcja@lelum.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

chłopak przyjaciółki
Fot.unsplash.com

Co zrobić, kiedy nie możesz podzielić się ważną informacją z przyjaciółką?