Wzrok człowieka jest niezwykle rozwinięty, jest także jego najważniejszym zmysłem, który ułatwia mu funkcjonowanie w codziennym życiu. Niekiedy jednak poddawani jesteśmy złudzeniom optycznym. Tak jest również w tym przypadku. Obrazek, który krąży po sieci, zdziwił już wiele osób. Nie każdy jest w stanie logicznie wyjaśnić to, co dzieje się w jego głowie.

Iluzja optyczna może prowadzić nasz wzrok w błąd, powodując u człowieka chwile nieświadomości. Przykładem tego jest obrazek z różowymi kropkami. Wywołał on już mnóstwo emocji i jest prawdziwą ciekawostką.

Wzrok wystawiony na próbę

Wzrok i mózg mogą być wystawione na próbę przez złudzenia optyczne. Przypadek, który jest pokazany niżej, wzbudza ogromną ciekawość.  To, co zobaczymy na obrazku to tylko kilka kropek, które są umieszczone na szarym tle. Jeżeli skupisz się na krzyżyku, który jest na środku, będziesz zaskoczony.

Przyjrzyj się obrazkowi uważnie. Zauważysz, jak kolory punktów się zmieniają na zielony, a nawet znikają. Z każdym okrążeniem efekt jest coraz bardziej widoczny. A może dostrzeżesz coś, czego inni nie widzieli?

Na czym polega iluzja?

Iluzja to inaczej złudzenie optyczne. Czasami to, co wydaje nam się oczywiste, wcale takie nie jest. Nasz umysł stale stara się zrozumieć otaczający nas świat, ale czasami może mieć z tym problem. Wtedy zaczynamy widzieć zupełnie coś innego, coś, co może nas zaskoczyć.

Złudzenia optyczne stały się znów popularne dzięki Internetowi. Na wielu stronach w sieci możemy skorzystać z gotowych doświadczeń i wystawić nasz wzrok i mózg na próbę. Iluzja towarzyszy naszemu wzrokowi, ale także i umysłowi. Mózg błędnie interpretuje obraz pod wpływem kolorów, kontrastów czy nawet cieni. Wtedy właśnie powstaje iluzja. Zobaczcie, jak wpłynie na was poniższy obrazek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

iluzja
pinterest.com

Iluzja może zaskoczyć. Nasz mózg szaleje na widok różowych kropek na szarym tle.

pinterest.com

Ten wzór również jest bardzo popularnym zjawiskiem iluzji publikowanym w Internecie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zmiany na twarzy i kończynach świadczące o nowotworze. Objawy, które łatwo przeoczyć
  2. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  3. Nie chciała ciągle farbować siwych włosów. Jej fryzjer wpadł na genialny pomysł
  4. Ewa Sałacka osierociła 12-letnią córkę. Dziś jest już dorosłą kobietą, wygląda dokładnie, jak sławna mama
  5. Mąż powiedział swojej żonie tylko cztery słowa. Jedno zdanie odmieniło jej życie na zawsze
  6. Wygląd Twoich stóp zdradza wszystko. Trzeci typ posiada tylko 10% ludzi, niezwykłe cechy

źródła: popularne.pl, iluzje-optyczne.pl

Poprzedni artykułDziś 58. urodziny Olgi Tokarczuk. Noblistce życzymy wszystkiego najlepszego
Następny artykułGłówny Inspektorat Sanitarny wycofuje popularny produkt. Ma trujący pierwiastek, trzeba go wyrzucić