Ile wynosi wzrost, który nas najbardziej kręci? Badania wykazały, jaki jest idealny wzrost dla kobiet i mężczyzn! Dla wielu osób będzie to duże zaskoczenie, ale wszystko zostało udokumentowane czarno na białym! Co wolą panowie, a co panie?

Wzrost to jedno z ważniejszych kryteriów, na które zwracamy uwagę, wybierając partnera. W końcu udało się ustalić, ile trzeba mierzyć, aby uchodzić za osobę najbardziej atrakcyjną. Szczególnie zadowoleni będą panowie, którzy do tej pory marzyli o dodatkowych centymetrach.

Jaki jest idealny wzrost?

Idealny wzrost jest zwykle uzależniony od naszych osobistych preferencji. Jeśli kobieta jest bardzo niska, raczej nie będzie szukała partnera, który ma dwa metry wzrostu. Niezbyt wysocy panowie zwykle nie oglądają się za kobietami dużo wyższymi od nich. Dzięki pewnym badaniom możemy jednak określić, jaki wzrost jest zbliżony do ideału. Twórcy aplikacji randkowej Badoo, na podstawie analizy 20 tysięcy profili sprawdzili, jaki wzrost daje nam największe szanse na znalezienie partnera.
 
Średnia wysokość Polek to 165-166 centymetrów, a Polaków około 180 centymetrów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mierzyliśmy o piętnaście centymetrów mniej! Badania przeprowadzone przez twórców aplikacji randkowej obalają kilka popularnych mitów na temat atrakcyjnego wzrostu.

Idealny wzrost dla kobiety

Idealny wzrost dla kobiety, według badań przeprowadzonych przez Badoo, to 165 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi średnia w naszym kraju. Twórcom badań udało się wyłonić jeszcze cztery typy, które mogą liczyć na zwiększone zainteresowanie ze strony panów. To odpowiednio: 160, 170, 157 i 152 centymetry.

Wyniki są ciekawe ze względu na fakt, że nie ma tutaj wzrostu typowego dla modelek, które zwykle mierzą w granicach 174-180 centymetrów. Panuje opinia, że dla większości mężczyzn to właśnie modelki są ideałami kobiet. Badania Badoo obalają ten mit!

 

Idealny wzrost dla faceta

Utarło się, że bardzo wysocy panowie są atrakcyjni dla kobiet. Okazuje się, że ten mit także został obalony. Według badań najbardziej atrakcyjny wzrost to 173 centymetry. Dalej znalazły się: 178, 168, 183 i 175 centymetrów wzrostu. Panowie, którzy przekraczają 185 centymetrów wzrostu, mogą być zwyczajnie za wysocy.

Kobiety uważają, że jeśli partner jest wyższy o głowę lub więcej, to jest to dla nich niekomfortowe. Mężczyźni, którzy mają pomiędzy 170 a 185 centymetrów wzrostu, zwykle są nieco wyżsi od swoich kobiet, ale nie na tyle, aby te czuły się dziwnie. Pamiętajmy jednak, że ostatecznie to nie centymetry decydują o wyborze partnera czy partnerki!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wzrost
fot. StockSnap, pixabay.com

Najbardziej atrakcyjni panowie mają 173 centymetry wzrostu.

wzrost
fot. 089photoshootings, pixabay.com

Idealny wzrost partnera to taki, który pozwoli nam czuć się komfortowo!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. 10 rzeczy, które powodują raka. Wszyscy dobrze je znamy
  3. Weronika: „Mam 23 lata i 280 tysięcy długu. Nie wiem, co mam zrobić”
  4. Fryzjer wyjawił najgorsze momenty swojej pracy. Utkwił mu w głowie szczególnie jeden przypadek
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!

Źródło: papilot.pl

Poprzedni artykułNie żyje Peter Lindbergh. Legendę mody żegna sama Meghan Markle
Następny artykułMama Dawida Kwiatkowskiego opowiedziała o swojej walce z nałogiem. „Potrafiłam o 5 rano iść kupić alkohol”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.