Jarosław Kaczyński jest obecnie jednym z bardziej wpływowych polityków w Polsce. Pełni funkcję prezesa Prawa i Sprawiedliwości, jest wiceprezesem Rady Ministrów oraz Przewodniczącym Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Ale jak wyglądała jego droga kariery?

Jarosław Aleksander Kaczyński urodził się 18 czerwca 1949 w Warszawie na Żoliborzu.

Jako dziecko zagrał wraz ze swoim bratem bliźniakiem (późniejszym prezydentem RP) Lechem Kaczyńskim w adaptacji filmowej powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.

Wykształcenie Jarosława Kaczyńskiego

Chodził do XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Warszawie. Nie zdał w nim do następnej klasy, więc zmienił szkołę i ukończył w terminie (w 1967 roku) warszawskie XXXIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.

8 grudnia 1976 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pod tytułem „Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”.

Jego promotorem był Stanisław Ehrlich, recenzentami – Ryszard Malinowski, Michał Pietrzak i Wiesław Skrzydło. W 1971 uzyskał miejsce na aplikacji prokuratorskiej w Warszawie, ale jej nie rozpoczął.

Wzrost i koty Jarosława Kaczyńskiego?

Kaczyński ma 168 centymetrów wzrostu. Posiada dwa koty, Fionę i Czarusia. Kiedyś w programie „Pytanie na śniadanie” powiedział o nich:

– Koty są bardzo sympatycznymi stworzeniami. Ja mam dobrą kocicę i złego kota. Są koty, które bardzo dużo mruczą i te, co mruczą mniej. Oba bardzo źle znoszą moją nieobecność.

Źródło: wikipedia, RadioZet

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Straż pożarna wydała komunikat dot. wypadku Tomasza Stockingera

Źródło: instagram.com