W 2018 roku media obiegła zasmucająca wiadomość. Pod pięcioletniej walce z nowotworem odeszła Kora, prawdziwa legenda wśród polskich artystów. Gwiazda wkrótce świętowałaby swoje 71. urodziny. Na profilu jej męża pojawiła się fotografia, która wyraża więcej niż słowa.

Choć minęły już 4 lata, odkąd odeszła jedna z najwybitniejszych polskich artystek, jej duch nadal żyje w niezapomnianych przebojach, które regularnie goszczą w radio, na scenach, a nawet w salach bankietowych. Przez całe swoje życie Kora poświęcała się karierze, a pod koniec życia wreszcie znalazła wytchnienie w przepięknym domu w Roztoczu.

Wraz z mężem, Kamilem Sipowiczem zamieszkała pośród urokliwej przyrody, otoczona zielenią, kwiatami i ukochanymi pamiątkami z licznych podróży, m.in. po Nepalu. Tuż przed rocznicą urodzin zmarłej żony, pisarz zamieścił na Instagramie poruszającą i bardzo wymowną fotografię.

8 czerwca Kora skończyłaby 71 lat. Sipowicz udostępnił zdjęcie, które wyraża więcej niż słowa

Gwiazda nie kryła zachwytu, kiedy wreszcie, po licznych wybojach związanych z budową domu w Bliżowie, sprowadziła się tam wraz z ukochanym mężem. Kora już od lat deklarowała, że jest ateistką, a swoją wiarę w rozmowie z „Wyborczą” określiła „religią słońca, wiatru i kwiatów”.

Z pewnością nie zabrakło ich w Roztoczu, gdzie spędziła ostatnie chwile życia.

Ten rok był cudowny. Gdybym miała żyć tak jak teraz, to mogłabym żyć jeszcze tysiąc lat. Rok temu byłam jeszcze bardzo słaba. Dziś jestem dużo silniejsza – wyznała w programie „Uwaga”.

Kilka dni przed rocznicą urodzin zmarłej żony Kamil Sipowicz dodał na Instagramie z pozoru zwykłą fotografię. Widniały na niej piękne stokrotki, które wyrosły w okolicy ich domu na Roztoczu. Zdjęcie jest tak szczegółowe, że bez trudu można dostrzec kropelki rosy na białych płatkach i niemal czuć od niego zapach letniej łąki.

Pewne jest, że taki widok ucieszyłby Korę, która całym sercem kochała naturę. Dlatego udostępniony przez wdowca, poruszający kadr wydaje się wyrażać więcej niż najpiękniejsze słowa.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Kora
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS WARSZAWA. 20.04.2016 Gala wreczenia nagrod Fryderyki 2016 N/Z: KORA JACKOWSKA KAMIL SIPOWICZ
Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Krzysztof Pachucki z „Rolnik szuka żony” nie żyje. Przed śmiercią chciał się rozwieść. Poruszające doniesienia
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Katarzyna Cichopek wyjechała z Warszawy. Wiemy, z kim i gdzie spędziła weekend, bardzo nietypowe miejsce

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl