Yalitza Aparicio: kim jest? Nominowana do Oscara 2019 za rolę pierwszoplanową 25-letnia Meksykanka początkowo miała być nauczycielką. Jednak jak widać los nie zamierzał wysyłać jej do szkoły, a popchnął w stronę Hollywood. Jak trafiła do filmowego świata? Kto w nią wierzył? I przede wszystkim- czy wygra Oscara z najlepszą rolę?

Choć sam Meksyk nigdy nie istniał w świadomości filmowców jako miejsce znane z wybitnych postaci filmowych, Yalitza Aparicio ma szansę odczarować ten mit. Po wystąpieniu w filmie Roma w reżyserii Alfonso Curaon, z dnia na dzień stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek meksykańskich. Sprawiła, że wszyscy na chwilę zapomnieli o Salmie Hayek – a to naprawdę wielki wyczyn. Kim jest poważna kandydatka do tegorocznego Oscara za najlepszą rolę kobiecą?

Kim jest Yalitza Aparicio?

Yalitza Aparicio na internetowych zdjęciach z różnych branżowych eventów wygląda na nieco spłoszoną obecnością fotografów. Nic dziwnego- niespełna 25-letnia nauczycielka zarzekała się, że nigdy nie zwiąże się w żaden sposób z szeroko rozumianym kinem. Od zakończenia studiów na kierunku pedagogicznym, pragnęła nieść przysłowiowy kaganek oświaty innym. Tym bardziej nie widziała siebie w Romie, która obecnie ma już na swoim koncie 10 nominacji do tegorocznych Oscarów.

Tytuł powalczy w takich kategoriach jak: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszy film nieanglojęzyczny. Yalitza Aparicio została zgłoszona przez Amerykańską Akademię Filmową do nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Wszystkie nominacje zostały ogłoszone 22 stycznia 2019 r.

Jak to się zatem stało, że Yalitza Aparicio wystąpiła w obsypywanym nagrodami filmie, skoro nawet nie marzyła o aktorstwie? Okazuje się, że sporo w jej życiu namieszała jej własna siostra! To właśnie ona była pierwotnie zainteresowana rolą Cleo – dziewczyny, pracującej jako służba w domu bogatej meksykańskiej rodziny. W czasie przesłuchania była w ciąży, a Yalitza Aparicio miała ją zastąpić na castingu. Jak się dalej potoczyły losy tej niepozornej nauczycielki, już wszyscy wiemy..

Czy Yalitza Aparicio chce być aktorką?

Jak się jednak okazuje w wywiadzie udzielonym dla magazynu Variety, Yalitza Aparicio niekoniecznie wiąże swoją tak spektakularnie rozpoczętą karierę z przemysłem filmowym. Podkreśla fakt, że nigdy nie studiowała w szkole aktorskiej, dlatego niesprawiedliwe byłoby, według niej, nazywać ją pełnoprawną aktorką.

W opublikowanym wywiadzie zarzeka się również, że udział w filmie Roma umożliwił jej zapoznanie się z pracą aktora – zauważyła wtedy wiele podobieństw między pracą aktora, a nauczycielki.

Czy Yalitza Aparicio ma Instagram?

Sporo o Yalitza Aparicio można się dowiedzieć przeglądając jej Instagram. Obecnie znajdziemy na nim nie tylko kadry z różnych wcześniej wspomnianych filmowych eventów, ale także pierwsze okładki magazynów, które aktorka ozdabia swoją twarzą. Gwiazda obecnie ma ok. 564 tysięcy obserwatorów, a liczba jej wielbicieli w mediach społecznościowych wciąż się powiększa. Czy zdobędzie Oscara? Trzymamy kciuki!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Yalitza Aparicio
Fot.: yalitzaapariciomtz/ Instagram

Yalitza Aparicio potwierdziła swoją rolą w Romie, że jest nieoszlifowanym diamentem aktorstwa.

Yalitza Aparicio
Fot.: yalitzaapariciomtz/ Instagram

Chciała być nauczycielką, a teraz jest nominowana do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. To się nazywa wielkie wejście na czerwony dywan!

Yalitza Aparicio
Fot.: yalitzaapariciomtz/ Instagram

Yalitza Aparicio jest niezwykle sympatyczna i ciepłą osobą. Choć dostała nominacje do tak prestiżowych nagród, nie chce nazywać siebie pełnoprawną aktorką.

Yalitza Aparicio
kadr z filmu Roma

Yalitza Aparicio w produkcji Roma zagrała Cleo. Nie możemy się doczekać Oscarów!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dorota Szelągowska: Wzrost gwiazdy ujawniony. Duże zaskoczenie?
  2. Z kim jest Julia Kamińska? Partner jest od niej sporo starszy
  3. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  4. Fani Julii Wieniawy w euforii! Radosna nowina

źródła: thisisinsider.com

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.