Nergal ostatnio miał spore kłopoty z prawem przez swoje różnego rodzaju religijne wybryki. Z okazji Dnia Kobiet śpiewał do penisa, na którym znajdował się Chrystus, a jego sprawy w sądzie za znieważenia ciągle są w toku. Obecnie został wydany wyrok w sprawie obrazy godła polskiego. 

Lider Behemotha kolejny raz musi tłumaczyć się ze swojej kontrowersyjnej działalności artystycznej. Tym razem jednak trafił w czuły punkt rodaków i według prokuratury znieważył godło Polski.

Rzeczpospolita Niewierna

Były partner Dody i zarówno lider mocno kontrowersyjnej grupy Behemoth rok temu został oskarżony o znieważenie symboli narodowych. Nergal i jego koledzy, którzy stworzyli grafikę, mają teraz poważne problemy. Tak ogromne kontrowersje wzbudził ich plakat reklamujący trasę koncertową „Rzeczpospolita Niewierna” na którym, według prokuratury, widnieje przerobione polskie godło. Orzeł ma na nim czerwone oczy a na skrzydłach widnieją czaszki. Jednak najbardziej bulwersującym elementem plakatu jest wpisany w godło odwrócony krzyż.

Rzeczpospolita Niewierna

Symbole antychrześcijańskie i satanistyczne

Prokuratura Rejonowa w Gdańsku podała, że Adam D. oraz jego kolega, który rozpowszechniał te treści w internecie, zostali oskarżeni o profanację godła. Zarzut o współudział w popełnieniu przestępstwa usłyszał również grafik, który stworzył projekt plakatu. Głównym zarzutem było wprowadzenie w ilustrację godła symboli antychrześcijańskich i satanistycznych.

– Do wzoru godła zostały wprowadzone elementy o charakterze satanistycznym i antychrześcijańskim, które w istotny sposób zmieniały rzeczywiste, ideologiczne znaczenie państwowo-historyczne godła Rzeczypospolitej Polskiej – komentuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dla RMF fm.

Wyrok w sprawie Nergala

Jak podaje serwis Pudelek.pl, w tej sprawie zapadł wyrok uniewinniający. Sam artysta, według doniesień portalu, nie pojawił się na odczytaniu wyroku. Przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. SexMasterka z nowym klipem „Rak”. Posłuchaj jej piosenki
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Doda wyszła za mąż! Wzięła potajemny ślub
  3. O tym zdjęciu mówią wszyscy. Gwiazda „M jak Miłość” pozuje w majtkach