Jej nigdy nie odnaleziono. On nigdy nie został ukarany – Tak zaczyna się jedna z najbardziej intrygujących historii dostępnych obecnie w wielu polskich księgarniach. Robert Ziębiński, opierając się na prawdziwych wydarzeniach, napisał dość brutalny kryminał, który zachwyca stylem i sposobem przedstawienia bohaterów. 

Robert Ziębiński w swojej książce cofnął się do wydarzeń sprzed 21 lat. To właśnie wtedy na warszawskich Bródnie i Pradze doszło do tragicznych wydarzeń.

Zabawka Roberta Ziębińskiego – recenzja książki 

Zabawka Roberta Ziębińskiego to dość brutalny kryminał, który nie obchodzi się ze swoim czytelnikiem łagodnie. Opisywane w nim wydarzenia przedstawione są w naturalistyczny sposób, bez pomijania działających na wyobraźnię szczegółów. 

Historia skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce w latach 2000-2006. Wówczas na Bródnie i Pradze doszło do morderstwa trzech bezdomnych kobiet. Sprawa ich śmierci do dziś nie została rozwiązana przez prokuraturę. 

Robert Ziębiński wraca do tych wydarzeń – w dość mroczy i momentami przerażający sposób wplata je w swoją powieść o zbrodni i okrucieństwie, do których zdolny jest człowiek. 

Zabawka jest nie tylko przywołaniem tragedii z przeszłości, ale także opowieścią o trudnej sytuacji kobiet, problemach, braku zrozumienia, a także ignorancji. 

Na pochwałę zasługuje pióro pisarza. Wszystko opisane jest w niezwykle kunsztowny i trafiający do czytelnika sposób. Książę czyta się, a wręcz pochłania w zastraszającym tempie. Opisy działają na wyobraźnię, wywołując ciarki na całym ciele. 

Mimo momentów grozy i brutalnych scen, które opisuje autor, nie sposób oderwać się od „Zabawki”. 

Na okładce z tyłu książki można przeczytać apel Kasi Sosnowicz: „Zróbmy wszystko, by było o niej głośno”. Naszym zdaniem, to jedynie kwestia czasu. 

Zobacz zdjęcie: 

fot. materiały własne

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.