Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Przepisy > Zabiegi na niedoskonałości skóry
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 29.09.2022 23:48

Zabiegi na niedoskonałości skóry

fot. materialy prasowe

Ideałem jest gładka, jednolita, promienna cera. Niestety często zmagamy się z niedoskonałościami, z którymi trudno walczyć domowymi metodami. Na szczęście na rozszerzone pory, trądzik, przebarwienia, pierwsze zmarszczki czy nawet blizny są skuteczne zabiegi. Oto kilka z nich.

Jesień i zima to idealne pory do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych. Większość z nich opiera się na kwasach, a te należy stosować wtedy, gdy nie planujemy słonecznych kąpieli. Podobnie jest z zabiegami opartymi na laseroterapii. 

Rozszerzone pory i trądzik

Combo Skin to idealny zabieg na rozszerzone pory. Prz okazji wygładza skórę, oczyszcza ją z niedoskonałości, nawilża, a nawet ujednolica jej koloryt. – Nasi eksperci w jednym zabiegu połączyli trzy kwasy – mówi TOP EXPERT Agnieszka Lisiewicz z Yasumi Gdańsk Madison. – Bakteriobójczy kwas salicylowy, kojąco-nawilżający kwas laktobionowy, odmładzająco-wygładzający kwas ferulowy. Wielokierunkowe działanie trzech kwasów sprawia, że podczas jednego zabiegu niwelujemy kilka problemów jednocześnie: rozszerzone pory, stany zapalne, przebarwienia – kontynuuje Agnieszka Lisiewicz. Na koniec zabiegu klient, już w domu, myje twarz i aplikuje na nią specjalistyczną ampułkę, nawilżającą i poprawiającą strukturę skóry. 

Przebarwienia

Ferulic Acid Peel, czyli peeling chemiczny oparty na połączeniu kwasu ferulowego oraz kwasów owocowych: jabłkowego, mlekowego oraz cytrynowego. – Działa depigmentacyjnie. Zapobiega gromadzeniu się melaniny w jednym miejscu i powstaniu przebarwień – tłumaczy Magda Ziemak – TOP EXPERT oraz manager YASUMI Powiśle Warszawa. Ten zabieg można wykonywać przez cały rok, ale: 14 dni przed nie wolno stosować zabiegów złuszczających, woskowania, depilacji, elektrolizy, 14 dni przed zabiegiem nie wolno smarować skóry preparatami zawierającymi retinoidy, a 6 miesięcy przed zabiegiem nie wolno połykać preparatów z retinoidami, 14 dni przed zabiegiem i 3 tygodnie po zabiegu nie wolno się opalać ani na słońcu, ani w solarium. Po Ferulic Acid Peel może pojawić się niewielki rumień, uczucie ściągania, łuszczenie naskórka, dlatego trzeba intensywnie nawilżać skórę. Mogą pojawić się też małe strupki, których nie wolno zdrapywać. Szybko jednak znikną, a my po kilku dniach będziemy mogli cieszyć się promienną, odświeżoną i jędrną skórą. 

Zmarszczki i blizny

Laser frakcyjny CO2 – to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania zmarszczek i blizn. Polega na uszkodzeniu skóry, by pobudzić ją do regeneracji. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry. Pochłania je zawarta w komórkach woda. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do natychmiastowego podgrzania wody w tkance, a wydzielone ciepło prowadzi do mikrouszkodzeń kolagenu, a tym samym skóry. I zaczyna się proces regeneracji. Skóra złuszcza się i zagęszcza. Zmarszczki ulegają spłyceniu i skróceniu, zwiększa się elastyczność, a blizny, przebarwienia stają się coraz mniej widoczne. Odczucia z zabiegu można porównać do delikatnego, krótkotrwałego ukłucia. Aby zwiększyć komfort, eksperci przed zabiegiem aplikują specjalistyczny krem.