Włosy naturalne składają się głównie z włókien białkowych zwanych keratyną. Podobnie jak ciało, Twoje włosy potrzebują białka, aby zachować swoje zdrowie. Jakie zabiegi proteinowe są najlepsze dla włosów naturalnych? 

Dobrze zbilansowana dieta może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu białka, co sprzyja utrzymaniu długości i wzrostowi włosów. Jednak nadmierna stylizacja, czy koloryzacja mogą z czasem doprowadzić do zniszczenia warstwy białkowej włosa.

Zabiegi proteinowe pomagają zapobiegać łamaniu się i wzmacniają strukturę pasma włosów poprzez wypełnienie słabych i uszkodzonych obszarów ich zewnętrznej warstwy.

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zabiegach proteinowych dla włosów naturalnych

Skąd wiesz, czy twoje włosy potrzebują kuracji proteinowej?

Jeśli doświadczasz ciągłego łamania się, a Twoje włosy są zbyt suche i nieelastyczne, a gdy rozciągasz je, gdy są mokre (lub suche), a nie powracają one do swojego naturalnego stanu lub skręcenia, Twoje włosy zdecydowanie potrzebują białka.

Jeżeli Twoje włosy są wiotkie prawdopodobnie także potrzebujesz kuracji białkowej.

Jak często należy stosować kurację białkową?

Stan włosów jest głównym czynnikiem, który może pomóc w określeniu, jak często należy wykonywać kurację białkową.

Jeśli Twoje włosy są często poddawane obróbce chemicznej lub regularnie stylizowane na gorąco, stosowanie zabiegu proteinowego raz na cztery do sześciu tygodni może przywrócić i ożywić słabe lub łamliwe pasma.

Niektóre zabiegi proteinowe są silniejsze od innych, więc przedyskutuj z fryzjerem, który z nich będzie najlepszy dla Twoich włosów. Jeśli nie są one zniszczone lub poddane obróbce chemicznej, włączenie łagodnej kuracji proteinowej do programu pielęgnacji Twojej fryzury co sześć do ośmiu tygodni, zapewni ich potrzebną moc. 

Czy możesz da się przeproteinować włosy?

Jeśli zauważyłaś, że Twoje włosy potrzebują białka, możesz się zastanawiać się, jakie ilości będą dla nich odpowiednie.

Bardzo ważne jest, aby nauczyć się obserwowania swoich włosów przed wybraniem odpowiedniego preparatu proteinowego.

Istnieje coś takiego jak przeproteinowanie, dlatego nie powinnaś wykonywać takiego zabiegu tylko dlatego, bo masz na to ochotę. Nadmierne stosowanie zabiegów proteinowych na włosach cienkich i niskoporowatych może powodować szorstkość i łamliwość pasm.

Ważne jest również, aby przyjrzeć się składnikom innych produktów, których używasz do codziennej pielęgnacji włosów zawierających białko i wykonujesz zabiegi proteinowe, możesz przeciążać włosy, co również może prowadzić do ich łamania.

Jeśli Twoje włosy mają za dużo białka, tymczasowo zaprzestań stosowania zabiegów proteinowych i skup się na nawilżających, głębokich odżywkach wypełnionych emolientami, które pomogą zmiękczyć włosy i przywrócić im elastyczność.

Emolienty zwykle występują w postaci olejów i masła, takich jak olej arganowy, oliwa z oliwek, olej jojoba i masło shea”.

Poprzedni artykułJarosław Bieniuk wspiera mamę Anny Przybylskiej: ,,Zawsze może liczyć na moje wsparcie”
Następny artykułOlej jojoba – jak działa dla naszej urody?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.