Do wielkiej tragedii doszło w Belfaście w Irlandii Północnej. W jednym z domów policjanci znaleźli zwłoki dwumiesięcznego dziecka i poważnie rannego dwulatka, który walczy o życie na oddziale intensywnej terapii. Funkcjonariusze aresztowali 29-letnią matkę dzieci, podejrzaną o dokonanie morderstwa i usiłowanie drugiego.

Ta brutalna historia wydarzyła się we wtorek, 27 lipca w okolicach godziny 20:00. O sprawie poinformowała brytyjska stacja telewizyjna BBC.

Morderstwo dwumiesięcznego dziecka w Belfaście. Policja zatrzymała jego matkę

Do sytuacji doszło w Brompton Park na północy Belfastu. Według relacji BBC funkcjonariusze policji znaleźli zakrwawione dzieci z licznymi ranami kłutymi na ciele. Dwumiesięczne dziecko zmarło, z kolei dwulatek walczy o życie na oddziale intensywnej terapii.

Zatrzymana w tej sprawie została 29-letnia matka dzieci, która obecnie przebywa w areszcie policyjnym pod zarzutem popełnienia morderstwa i usiłowania zabójstwa. 

– Chociaż nasze śledztwo jest na wczesnym etapie, mogę potwierdzić, że nie planujemy dalszych zatrzymań w związku z tą tragiczną śmiercią – cytuje słowa  Chris Millara z głównego zespołu śledczego policji Irlandii Północnej Sky News.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mieszkańcy Brompton Park są wstrząśnięci tym, co się stało. Policja prowadzi dokładne badania, mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Wiceprzewodnicząca partii SDLP Nichola Mallon przekazała BBC, że wszyscy są myślami z rodziną dziecka i podziękowała wszystkim mieszkańcom za pomoc policji na miejscu tragedii.

Zobacz zdjęcie:

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niesamowite wieści o najmłodszym synu Rozenek. Mały Henio jest niezwykle utalentowany
  2. Niezwykłe słowa babci Oliwii Bieniuk o 18-letniej wnuczce. Powiedziała, jak zamierza wspierać nastolatkę
  3. Autobus z 44 dziećmi zderzył się z ciężarówką, 2 śmigłowce i liczne zastępy służb w akcji

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl