Zadanie z matematyki potrafi spędzić sen z powiek niejednemu uczniowi. Teraz nauczanie odbywa się całkowicie przez internet, co niekoniecznie ułatwia zrozumienie różnych zagadnień. Pewna uczennica napisała do nauczyciela maila z prośbą o wytłumaczenie trudnego zadania. Odpowiedź pedagoga dosłownie zwala z nóg!

Zadanie z matematyki, którego nie potrafią rozwiązać nawet rodzice to bolączka wszystkich uczniów na świecie. Prośba o pomoc, którą wysłała uczennica do nauczyciela, sprowokowała go do oryginalnej odpowiedzi. Czegoś takiego chyba nikt by się nie spodziewał!

Zadanie nie do rozwiązania – nauczyciel postanawia pomóc

12-letnia uczennica odbywa nauczanie domowe tak jak miliony uczniów na świecie. Panująca pandemia koronawirusa wyklucza chodzenie do szkoły, nauczyciele wszystko muszą tłumaczyć zdalnie. Kłopot pojawia się wtedy, gdy zadanie z matematyki wykracza poza kompetencje ucznia i nawet rodzina nie jest w stanie pomóc.

Uczennica napisała więc maila do swojego nauczyciela matematyki, a ten postanowił pomóc dziewczynce w zrozumieniu trudnego zadania. Bynajmniej nie użył do tego maila czy telefonu, a postanowił zrobić to… osobiście. Znalazł pomysł, by zachować zasady bezpieczeństwa i jednocześnie wytłumaczyć rozwiązanie. Pedagog pojawił się pod oknem uczennicy z przygotowaną tablicą, na której rozpisał treść zadania na czynniki pierwsze i krok po kroku wytłumaczył jak je rozwiązać!

  1. Nie musisz wyrzucać jajek po terminie ważności. Mamy prosty trik na sprawdzenie ich świeżości
  2. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  3. Nauczycielki z TVP są przerażone skalą hejtu. „Jesteśmy tak zaszczute, że boję się wyjść z domu”

Wyjątkowy nauczyciel

Sytuacja miała miejsce w USA. Nauczyciel matematyki to prawdziwy pasjonat swojego zawodu. Jego staż nauczania to aż 27 lat. Pandemia nie przeszkodziła mu w uczeniu i zadbał o to, by każdy, kto nie zrozumiał zadania, miał szansę je zrozumieć. Jego zachowanie było wyjątkowe. Mężczyźnie wystarczyło, że jego uczennica wszystko zrozumiała, nie oczekiwał za to żadnego poklasku!

Sytuacja, która spotkała aktualnie nauczycieli i uczniów, nie jest łatwa. Potrzeba wielu tygodni, by system e-nauczania stał się skuteczny i wygodny dla obu stron. Jak każde nowe doświadczenie, wymaga praktyki. Jednak nic nie zastąpi lekcji tradycyjnych, podczas których uczeń może zadać pytanie i natychmiast otrzymać odpowiedź. Dlatego gdy 12-latka nie rozumiała zadania, mimo tłumaczeń przez maila, nauczyciel postanowił odwołać się do sprawdzonych metod. Pandemia i kwarantanna z nią związana budzą wspaniałe odruchy wśród wielu ludzi, którzy udowadniają, że można pokonać wiele granic, by zrobić coś dobrego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 
 
zadanie
fot. twitter.com/ Vala Afshar

Nauczyciel postanowił uciec się do sprawdzonej metody nauczania. Zachował przy tym zasady kwarantanny.

zadanie
fot. pexels.com/ John-Mark Smith

System nauczania internetowego to spore wyzwanie dla polskiego szkolnictwa. Zanim wszyscy nauczą się nim posługiwać minie wiele czasu. 

Ten nauczyciel wzorowo pokonał trudy nauczania online! 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  3. Rosół zjedzony i nie wiesz, co zrobić z resztkami? Przepisy na pyszne dania, dzięki którym nic się nie zmarnuje
  4. Tomasz Stockinger nadal nie wyszedł ze szpitala. Mamy informacje o stanie zdrowia aktora ”Klanu”
  5. Nie żyje bardzo młody aktor. Rodzina przekazała tragiczną wiadomość
  6. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

Źródło: o2.pl

Poprzedni artykułNaleśniki zrobisz nawet bez mleka i jajek. Lżejsza wersja jest równie pyszna, niebo w gębie
Następny artykułChciał odwiedzić mamę nie naruszając kwarantanny. Kobieta nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co zrobił
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.