Zadanie domowe przerosło nie tylko młodego ucznia, ale również jego rodziców i wszystkich Internautów. Jak jeden mąż zadajemy sobie proste pytanie, przyglądając się temu pozornie prostemu zadaniu: co autor miał na myśli? Niestety jak na razie nikomu nie udało się zaproponować odpowiedzi na to pytanie, na którą wszyscy by się zgodzili.

Niestety czasami okazuje najprostsze zadania bywają najtrudniejsze. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ ich autor zakłada, że jego zamysł jest na tyle oczywisty, że każdy domyśli się, na co dokładnie powinien zwrócić uwagę. Niestety, rzadko kiedy tak się dzieje i zazwyczaj jedyne co wynika z takiej sytuacji to powszechne skonsternowanie. Tak właśnie stało się, kiedy 8-latek przyniósł do domu zadanie domowe, przez które jego rodzice złapali się za głowy.

Zadanie domowe dla 2-klasisty pokonało dorosłych

Na pierwszy rzut oka to zadanie domowe wydawało się bardzo proste. Instrukcje były jasne: odczytaj godziny na zegarach. Wskaż ten, który nie pasuje do pozostałych i go przekreśl. Wszystko jasne, prawda? To zadanie domowe na pewno rozwiązalibyście w jedną chwilę? No, tylko że… nie.

zadanie domowe
unsplash.com

Dziecko nie ma szans, żeby to rozwiązać. 

Im więcej teorii na ten temat powstaje, tym bardziej skomplikowane robi się to zadanie domowe. Chociaż może to my sami je komplikujemy? Zegary widoczne na obrazkach wskakują kolejno: 5:15, 9:05, 10:45 i 11:25. A zatem, który zegar nie pasuje do pozostałych?

Który zegar nie pasuje do pozostałych?

Powstaje na ten temat coraz więcej teorii. Są osoby, które uważają, że nie pasuje 5:15, bo jako jedyna pokazuje godzinę między 13 a 6, inni sądzą, że 10:45, bo wskazówka minutowa jako jedyna pokazuje przy niej na drugą stronę tarczy.

Niestety, prawda jest taka, że żadne z nas nie odpowie na to pytanie, ponieważ zadanie domowe dla dzieci zostało po prostu źle skonstruowane. Jego autor nie wskazał, na jaki rodzaj różnicy powinnyśmy zwrócić uwagę. Może po zobaczeniu reszty podręcznika, albo tego tematu, stałoby się to jaśniejsze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zadanie domowe
fot. facebook.com

Umiecie rozwiązać to zadanie?

zadanie domowe
unsplash.com

Czasami zadania domowe bywają absurdalne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy
  2. Kobieta poczuła coś pod stopą podczas kąpieli. Zobaczyła co to i zemdlała
  3. Pan młody dostał nauczkę od człowieka, który też kochał jego żonę. Ćwiczył od roku w tajemnicy
  4. Ojciec trzymał córkę w klatce dla psa. Chciał w ten sposób zemścić się na byłej żonie
  5. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego