Często przez chroniczny brak czasu, zbyt małą jego ilość poświęcamy dla zadbania o samą siebie. Odrobina relaksu należy się jednak każdej z nas. Szczególnie, jeżeli chodzi o piękno i odpoczynek dla naszych stóp, które silnie forsujemy każdego dnia. Jakie domowe tricki na zadbane stopy polecamy? I jak wykonać pedicure w zaciszu własnego mieszkania?

Niewiele z Was może zdawać sobie sprawę z tego, że w naszych stopach znajdują się nerwy, które pomagają w funkcjonowaniu całego organizmu – od kręgosłupa po serce i żołądek. Odpowiedni masaż stóp nie tylko odpręża, ale także leczy te części ciała, które nie pracują prawidłowo.

Jedwabiście gładkie i zadbane stopy to spełnienie marzeń, ale nie jest to łatwe zadanie. Warto jednak się o to zatroszczyć. Przedstawiamy nasze ulubione domowe tricki na zadbane stopy.

Zadbaj o domowy pedicure

Nie ma nic bardziej boskiego, niż dobry pedicure. By go wykonać, skompletuj następujące przedmioty: pumeks, szczoteczkę do paznokci, patyczek do skórek, metalowe cążki, obcinacz do paznokci oraz silny krem nawilżający.

Przewodnik krok po kroku:

1. Oczyść paznokcie acetonem paznokcie, przytnij je i spiłuj zgodnie z wymarzoną przez siebie długością i kształtem.

2. Wmasuj odrobinę kremu lub miodu w paznokcie i zanurz w wannie z gorącą wodą z mydłem.

3. Gdy paznokcie i skórki zmiękną, oczyść je szczoteczką i użyj pumeksu, aby usunąć martwy naskórek na piętach. Osusz i wyczyść paznokcie i odepchnij odstające skórki.

4. Wytnij naskórek za pomocą metalowych cążek. Wmasuj w skórę krem nawilżający. To sekret, dzięki którym osiągniesz swój cel – zadbane stopy. Voila!

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.