Zagadka podzieliła nie tylko internautów, ale również psychologów. Obrazek, który przedstawia dwie kobiety i bawiącego się chłopca, krąży po siedzi. Użytkownicy mają za zadanie odgadnąć, która z pań jest matką dziecka. Odpowiedź może być zaskakująca. 
 
Rysunkowe zagadki, quizy czy rebusy – bądźmy szczerzy, takie zabawy zawsze przyciągną nasz wzrok i nie ma w tym nic dziwnego. Po pierwsze, lubimy się sprawdzać, a po drugie interesuje nas to, co nieznane. Jednak co, jeżeli zagadka nie ma jednoznacznej odpowiedzi? 
 
 
Internetowa zagadka
 
Internetowa zagadka okazała się na tyle trudna, że w jej przypadku potrzebna była opinia psychologa. Choć jej autorzy znają odpowiedź, nie każdy się z nią zgadza. Czy psycholog ma rację? Która z siedzących kobiet twoim zdaniem jest matką chłopczyka? Wyjaśnienie jest zaskakujące!
 
 
Według autorów zagadki, mama dziecka siedzi po lewej stronie. Dlaczego? Po pierwsze zwróćmy uwagę na jej nogi. Kobieta została narysowana tak, by były one zwrócone w stronę chłopca. To samo tyczy się jej postawy, która zdradza gotowość do szybkiej reakcji. Po drugie, autorzy za oczywisty uznali również fakt, że dzieci bawią się zwykle zwrócone twarzą ku swojej mamie. Oszacowali też, że 70% osób udziela błędnej, według nich, odpowiedzi. Czy aby na pewno to internauci się mylą? 

Kto jest mamą?

Aby poznać prawdę, portal Onet poprosił o opinię psycholog i psychoterapeutkę, Martę Jura-Kudełkę. 

– Zagadka opiera się na skojarzeniach, które w dużej mierze mają swoje źródło w osobistych doświadczeniach i przekonaniach. Ilustracja odzwierciedla w pewien sposób nasze wyobrażenia na temat roli matki – komentuje kobieta. 

Zdaniem psycholog zagadka nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż to, zależy ona od naszych skojarzeń z wizerunkiem kobiety-matki. A kogo wy typujecie na mamę?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zagadka
@PeriodicoElCiudadano, Facebook

Zagadka: która kobieta jest mamą? Łamigłówka poróżniła internautów. Choć autorzy założyli sobie poprawna odpowiedź, nie każdy się z nimi zgadza. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum
  2. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  3. Anna Kalczyńska schudła 10 kg i zupełnie zmieniła fryzurę. Co za metamorfoza, wygląda obłędnie
  4. Rafał i Gabriel przetrwali milczenie i ujawnili prawdę o odejściu z „Królowych życia”. Widzowie będą załamani
  5. Emilia Komarnicka jest w ciąży. Gwiazdorska para ”Na dobre i na złe” nie posiada się ze szczęścia
  6. Niestety, otrzymała najgorszą diagnozę – złośliwy nowotwór, zrezygnowała z leczenia i wycięła zdrową część ciała. Przez chorobę zdecydowała się na zdumiewającą dietę

źródło: kobieta.onet.pl

Poprzedni artykułPowrót obostrzeń dla wszystkich Polaków? Rzecznik rządu zabrał głos, już wszystko jasne
Następny artykułKiedyś kobiety piszczały na jego widok. Co się stało z Gabrielem Fleszarem? Aż ciężko uwierzyć, co teraz robi
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.