Zagadka na spostrzegawczość, to dobry test, aby sprawdzić, jak czujny jest nasz zmysł wzroku. Ciężko odnaleźć się w bałaganie, ale najbardziej skrupulatne oko poradzi sobie i z takim zadaniem. Wśród niezgrabnie porozrzucanych przedmiotów, ukryto jeden niepasujący do reszty. Czy uda ci się go odnaleźć w ciągu 8 sekund? 

Nie każdy może pochwalić się wnikliwym wzrokiem, który dojrzy nawet zamaskowane niedociągnięcia. Zagadka, która bada spostrzegawczość, na pozór wydaje się dość prosta. Jednak nie każdy radzi sobie z nią od razu. Rekordzista odnalazł niepasujący przedmiot w 8 sekund, a ile tobie zajmie odszukanie intruza?

Zagadka sprawdzająca spostrzegawczość 

Kolorowa grafika przypomina obrazek prosto z książeczki dla dzieci. Jednak niech nie zmyli cię wielobarwny obrazek, bo zadanie nie jest proste. Zagadka polega na odnalezieniu niepasującego przedmiotu do reszty.

Ilustracja przedstawia bałagan na biurku, uchwycony od góry. Na blacie widać mnóstwo porozrzucanych kartek, notatek, długopisów. Na pierwszy rzut oka nic nie wzbudza naszych podejrzeń. Jednak wśród artykułów biurowych jest jeden intruz, który znalazł się tam przypadkowo. 

W chaosie łatwo się pogubić jednak rekordzista rozwiązał tę łamigłówkę w 8 sekund. Wystarczy się odpowiednio skupić, a niepasujący element błyskawicznie znajdzie się w polu widzenia. 

  1. Znaki zodiaku kobiet, na których widok faceci szaleją. Są zjawiskowo piękne i czarujące
  2. Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne zmiany, trzeba wiedzieć
  3. Nie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP

Łamigłówki sprawiają, że mózg działa na wysokich obrotach

Rozwiązywanie łamigłówek, zagadek czy innych rebusów sprawia, że nasz mózg wskakuje na wyższy poziom działania. Taki rodzaj stymulacji aktywuje ospałe komórki naszego centrum dowodzenia.

Jeżeli nie należysz do spostrzegawczych osób, to nie zniechęcaj się. Spostrzegawczość można wyćwiczyć, a nasza zagadka jest dobrym początkiem takiego treningu. 

Przy regularnym pobudzaniu naszych komórek, możemy osiągnąć spektakularne wyniki. Ludzki mózg ma w sobie jeszcze wiele niezbadanych korytarzy. 

Gdyby ludzki mózg był tak prosty, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wtedy tak głupi, że nie zrozumielibyśmy go i tak – Jostein Gaarder.

Zatem do dzieła, sprawdź, czy jesteś spostrzegawczy, czy musisz jeszcze nad tym trochę popracować. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zagadka
fot. libertygames.co.uk

Widzisz coś podejrzanego? Jeśli nie, poniżej przedstawiamy rozwiązanie.

zagadka
fot. libertygames.co.uk

To rakietka do tenisa stołowego!

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zaraz się zacznie, Jackowski nie ma wątpliwości. Jasnowidz widzi ogromną zmianę na ulicach
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość dla wielu rodzin. Chodzi o ferie
  4. Rzeczniczka ofiary o Dominicu z ”Top model”: ”podpisali się swoimi imionami na jej ciele, gdy dziewczyna była nieprzytomna”
  5. Weszła do łazienki, gdy był w niej mąż i zamarła. Natychmiast kazała mu się wynosić z domu
  6. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  7. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach

Źródło: papilot.pl

 

Poprzedni artykułNie żyje gwiazda TVP. Widzowie wstrząśnięci, była uwielbianą jurorką programu ”Gwiazdy tańczą na lodzie”
Następny artykułNie wiesz co zrobić z warzywami po gotowaniu rosołu? Nie wyrzucaj ich, możesz zmienić je w coś pysznego
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.