Zagadka na spostrzegawczość, to dobry test, aby sprawdzić, jak czujny jest nasz zmysł wzroku. Ciężko odnaleźć się w bałaganie, ale najbardziej skrupulatne oko poradzi sobie i z takim zadaniem. Wśród niezgrabnie porozrzucanych przedmiotów, ukryto jeden niepasujący do reszty. Czy uda ci się go odnaleźć w ciągu 8 sekund? 

Nie każdy może pochwalić się wnikliwym wzrokiem, który dojrzy nawet zamaskowane niedociągnięcia. Zagadka, która bada spostrzegawczość, na pozór wydaje się dość prosta. Jednak nie każdy radzi sobie z nią od razu. Rekordzista odnalazł niepasujący przedmiot w 8 sekund, a ile tobie zajmie odszukanie intruza?

Zagadka sprawdzająca spostrzegawczość 

Kolorowa grafika przypomina obrazek prosto z książeczki dla dzieci. Jednak niech nie zmyli cię wielobarwny obrazek, bo zadanie nie jest proste. Zagadka polega na odnalezieniu niepasującego przedmiotu do reszty. Ilustracja przedstawia bałagan na biurku, uchwycony od góry. Na blacie widać mnóstwo porozrzucanych kartek, notatek, długopisów. Na pierwszy rzut oka nic nie wzbudza naszych podejrzeń. Jednak wśród artykułów biurowych jest jeden intruz, który znalazł się tam przypadkowo. 

W chaosie łatwo się pogubić jednak rekordzista rozwiązał tę łamigłówkę w 8 sekund. Wystarczy się odpowiednio skupić, a niepasujący element błyskawicznie znajdzie się w polu widzenia. 

  1. Edzia z ”Królowych życia” przerwała milczenie po stracie dziecka. Opublikowała poruszający wpis
  2. Gwiazda TVN dziś wolałaby zapomnieć o swoim udziale w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler poniosła porażkę

Łamigłówki sprawiają, że mózg działa na wysokich obrotach

Rozwiązywanie łamigłówek, zagadek czy innych rebusów sprawia, że nasz mózg wskakuje na wyższy poziom działania. Taki rodzaj stymulacji aktywuje ospałe komórki naszego centrum dowodzenia. Jeżeli nie należysz do spostrzegawczych osób, to nie zniechęcaj się. Spostrzegawczość można wyćwiczyć, a nasza zagadka jest dobrym początkiem takiego treningu. 

Przy regularnym pobudzaniu naszych komórek, możemy osiągnąć spektakularne wyniki. Ludzki mózg ma w sobie jeszcze wiele niezbadanych korytarzy. 

Gdyby ludzki mózg był tak prosty, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wtedy tak głupi, że nie zrozumielibyśmy go i tak – Jostein Gaarder.

Zatem do dzieła, sprawdź, czy jesteś spostrzegawczy, czy musisz jeszcze nad tym trochę popracować. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zagadka
fot. libertygames.co.uk

Widzisz coś podejrzanego? Jeśli nie, poniżej przedstawiamy rozwiązanie.

zagadka
fot. libertygames.co.uk

To rakietka do tenisa stołowego!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?
  2. Łukasz Szumowski przerwał milczenie. Niewiarygodne słowa, Polacy mogą być wściekli
  3. TVP przekazało wstrząsającą wiadomość. Nie żyje słynna Polka
  4. Andrzej Duda przyłapany. Wydało się, co robi w pałacu prezydenckim gdy nikt nie patrzy
  5. Pierwsze województwo w Polsce z zakazem palenia w kominkach. Popierasz?
  6. Trick rodem z PRL-u. Kotlety schabowe można zrobić z mięsa mielonego, znamy przepis

Źródło: papilot.pl

 

Poprzedni artykułMonika Miller zmniejszyła biust. Wnuczka byłego premiera pokazała zdjęcia w stroju kąpielowym
Następny artykułDagmara Kaźmierska błaga o pomoc. Trwa dramatyczna walka z czasem
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.