Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zagraniczni dziennikarze zrobili poruszający gest dla Szczęsnego. Zareagowali na jego obronę, Polacy pękają z dumy
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 27.11.2022 19:54

Zagraniczni dziennikarze zrobili poruszający gest dla Szczęsnego. Zareagowali na jego obronę, Polacy pękają z dumy

Wojciech Szczęsny
fot. KAPiF

Wojciech Szczęsny stał się prawdziwą ikoną polskiej kadry po meczu z Arabią Saudyjską. Obrona uderzenia z rzutu karnego Salema Al-Dawsariego z pewnością przejdzie do historii. Jak się okazuje, nie tylko polscy kibice i koledzy z drużyny docenili jego umiejętności. 

O ile emocje polskich kibiców mogły być nieco wystudzone przez dotychczasowe „osiągnięcia” narodowej kadry, sobotni mecz z Arabią Saudyjską odmienił wszystko. Wojciech Szczęsny zaliczył powrót w wielkim stylu i stał się bohaterem — nie tylko wśród oniemiałych rodaków.

Wojciech Szczęsny mundialowym „bohaterem narodowym”

Sobotni mecz aspiruje do miana największych zaskoczeń Mundialu. Arabia Saudyjska, która wcześniej wygrała 2:1 z Argentyną zakończyła kolejną rozgrywkę z zerem na koncie, podczas, gdy ze strony Polski padły dwa gole. Piłka przez większość była po stronie „zielonych”, którzy wykonali niemal dwa razy więcej strzałów. Tu jednak pole do popisu miał Wojciech Szczęsny.

Ikoniczny polski obrońca w ostatnich latach słynął głównie z nietypowych zachowań na konferencjach prasowych, jednak wszystko wskazuje na to, że w piłkarzu zaszła pewna zmiana. Zauważył ją m.in. były bramkarz, Arkadiusz Onyszko.

– Mam wrażenie, że Wojtek bardzo się zmienił i od kilku miesięcy to już zupełnie inny zawodnik. Jest maksymalnie skoncentrowany na grze i nie zajmuje się jakimiś pobocznymi akcjami. Wyraźnie wyciągnął wnioski z poprzednich porażek, kiedy to bardziej niż na meczach skupiał się na żartach podczas konferencji prasowych. Teraz zrozumiał, że do historii łatwiej przejść dobrą grą, a nie przemycaniem dziwnych słów na konferencjach – podsumował.

Obrońca w popisowym stylu zwiódł strzelającego z pola karnego Salema Al-Dawsariego, a już kilka sekund później znów zabłysnął refleksem przy ponownym ataku przeciwnej drużyny. Po wszystkim utonął w biało-czerwonych barwach, kiedy koledzy z drużyny euforycznie rzucili się, by go uściskać.

Wojciech Szczęsny na ustach zagranicznych dziennikarzy. Wyróżnili go w wyjątkowy sposób

Po meczu Wojciech Szczęsny nie poddał się gorączkowej atmosferze i z pełnym opanowaniem i skromnością komentował rozgrywkę, którą kibice bardzo szybko okrzyknęli „najlepszą w jego karierze”. I choć zaprzeczył, przyznał, że czuje wielką satysfakcję.

– Zachowanie czystego konta i obrona rzutu karnego na mundialu to bardzo miła sprawa – mówił.

Oczywiście media społecznościowe spłynęły wyrazami triumfu i niezmierzonej dumy Polaków. Po paśmie niepowodzeń (także podczas wcześniejszej konfrontacji z Meksykiem), polski obrońca zabłysnął niczym gwiazda.

Zdanie Polaków podzieliły z resztą także zagraniczne media. Na swoim Twitterze redakcja BBC wprost obwołała Szczęsnego najlepszym bramkarzem mundialu 2022. Do pochwał przyłączyły się włoskie media oraz popularny portal Goal.com, który jeszcze w kwietniu krytycznym okiem oceniał umiejętności obrońcy.

Nothing is getting past
Wojciech Szczesny ???? #BBCWorldCup #BBCFootball pic.twitter.com/8bQNNnGul5

— Match of the Day (@BBCMOTD) November 26, 2022

Szczęsny SAVES Poland with TWO saves off the PK ???????????? pic.twitter.com/TbheTr2SvS

— Italian Football TV (@IFTVofficial) November 26, 2022

Wojciech Szczesny said NO ???? pic.twitter.com/7Pcwrfz4Bg

— GOAL (@goal) November 26, 2022

TAK BRONI WOJCIECH SZCZĘSNY! ????????????

???????????????????????????????????????? ???????????????????????? ▶️ https://t.co/gN9BGXo6lG
__________#POLKSA ???????????????? • #mundialove pic.twitter.com/ZL79OyBtv5

— TVP SPORT (@sport_tvppl) November 26, 2022

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. Doda skrytykowana przez internautów, przekroczyła granicę dobrego smaku? „Ciekawe, jak twój obecny będzie to znosił”

Źródło: Super Express