Zagrożenie dotyczy aż dwunastu województw, już dzisiaj ich mieszkańcy powinni się przygotować na naprawdę trudne warunki. IMGW w niedzielę 26 lipca podało informacje, które niepokoją. Dziś w ogromnej części Polski będziemy musieli przygotować się na naprawdę niebezpieczne zjawiska. Instytut zaznacza, że sytuacja dynamicznie się zmienia i zaleca śledzenie komunikatów.

Komunikat IMGW dotyczy aż 12 województw, które są bezpośrednio zagrożone. Zostało wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia, co oznacza, że warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Zagrożenie może być poważne, a IMGW uczula na uważne śledzenie kolejnych komunikatów. 

Ostrzeżenie IMGW

Choć w całym kraju pogoda zapowiada się upalna pogoda, część Polski musi się przygotować na burze z gradem i porywy wiatru do 85 km/h. Zagrożenie dotyczy 12 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez IMGW oznacza zapowiedź warunków, które mogą stwarzać zagrożenie życia lub zdrowia, a także powodować straty materialne. Dziś, w niedzielę 26 lipca mieszkańcy wymienionych województw mogą spodziewać się opadów deszczu do 30 mm oraz wiatru o porywie do 85 km/h. Zapowiadany jest również grad.

 1. Przykre informacje o córce Martyny Wojciechowskiej, mało kto wiedział. „Zostaje tylko modlitwa”
 2. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
 3. Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wielu

Pogoda na niedzielę 26 lipca

Wschodnia część Polski nie musi się obawiać opadów ani wiatru, wręcz przeciwnie, temperatury mogą sięgać do 29 stopni Celsjusza. Natomiast zachód i południe kraju jest zagrożone silnymi opadami, warto więc śledzić komunikaty, by uniknąć zagrożenia. 

Najcieplej dziś będzie w wielkopolskim i mazowieckim, to właśnie tam temperatura sięgnie 29 stopni, w pozostałych regionach będzie się wahać od 26 do 28 stopni. Najmniej słońca zobaczą dziś mieszkańcy zachodniopomorskiego, gdzie temperatura i tak będzie dość wysoka, bo sięgnie 25 stopni.

zagrożenie
fot. windy.com

Wschodnia część Polski będzie się dziś cieszyć słońcem, za to zachód musi się przygotować na zagrożenie.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Większość babć znała moc liści laurowych. Mikstura z nich wcierana we włosy przynosi zaskakujące rezultaty
 2. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
 3. Nagle wyciekło, co naprawdę działo się za kulisami „Janosika”. Nikt nie przypuszczał, że skandaliczne sceny wyjdą na jaw
 4. Zobaczyła dziennikarkę w telewizji i zamarła. Natychmiast sięgnęła po telefon, uratowała jej życie
 5. Krzysztof Jackowski miał nagle porażającą wizję. Sam nie może uwierzyć, w sceny, jakie zobaczył
 6. Najgorsza wiadomość z samego rana. Nie żyje legenda telewizji
 7. NBP ma bardzo złe wieści dla pracowników. Niektóre marzenia muszą odłożyć w kąt
 8. Jego głos czarował całe pokolenia. Nie żyje legendarny śpiewak, odszedł dzień po swoich urodzinach
 9. Cios poniżej pasa. Krystyna Pawłowicz okrutnie zakpiła z urody swojej politycznej przeciwniczki, przypominamy

źródło: onet.pl

 

Poprzedni artykułTrafił przed sąd przez puszczenie bąka. Skandaliczny proces na południu Polski
Następny artykułZenek Martyniuk jest ciężko chory? Jego słowa nie pozostawiają złudzeń, wszystko jasne
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.