Zakaz, który dla wielu Polaków jest jednym z najbardziej uciążliwych, został przedłużony. Nagle, wieczorem w poniedziałek 2 listopada w Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie w sprawie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Rząd podjął ostateczną decyzję.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest bardzo poważna, ale i dynamiczna, a rząd wciąż podejmuje kolejne decyzje dotyczące obostrzeń. Te, które niebawem wejdą w życie, mamy poznać już jutro, 4 listopada. Nieoczekiwanie jednak w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie. Zakaz, który dla wielu Polaków jest kluczowy, właśnie został przedłużony.

Koronawirus w Polsce: Rząd przedłużył wprowadzony zakaz

W związku z kolejną falą epidemii koronawirusa rząd zdecydował się wprowadzić w życie nowe ograniczenia. Tym samym od 24 października cały kraj został objęty czerwoną strefą, a w Polsce zaczęły obowiązywać nowe zakazy. Właśnie, do odwołania, przedłużono jeden z nich. 

Decyzją rządu od 24 października na okres dwóch tygodni, z możliwością przedłużenia, zostały zamknięte restauracje i lokale gastronomiczne, które od tej pory mogły pełnić swoje usługi jedynie na wynos i na dowóz.

Choć nowe obostrzenia mieliśmy poznać w środę 4 listopada, już w poniedziałek wieczorem pojawiło się nowe rozporządzenie w tej sprawie.

  1. Już jutro rząd ogłosi nowe obostrzenia. Poseł wygadał jakie, obywatele Polski mogą być zdruzgotani
  2. Stan wyjątkowy w Polsce zostanie wprowadzony? Szef MON zabrał głos w sprawie
  3. Ujawnili, co naprawdę działo się na cmentarzu, gdy bramy zostały zamknięte. Włos jeży się na głowie

Zamknięte restauracje. Rząd przedłużył zakaz

Zakaz otwarcia restauracji i lokali gastronomicznych, z wyjątkiem wydawania posiłków tylko na wynos, jak wynika z rozporządzenia, które 2 listopada zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, został przedłużony do odwołania.

– Do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu – czytamy w rozporządzeniu opublikowanym w dzienniku ustaw wieczorem 2 listopada.

Jak wynika z dalszej treści rozporządzenia, to samo tyczy się pasażerów podróżujących pociągami.

– oraz w przypadku działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków lub napojów przeznaczonych do spożycia przez pasażerów po zajęciu miejsca siedzącego w pociągach objętych obowiązkową rezerwacją miejsc – zapisano w rozporządzeniu.

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia

W poniedziałek 2 listopada o godzinie 17 odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych, podczas którego omawiana była sytuacja epidemiczna związana ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce i działania rządu w celu ich ograniczenia. 

Jak przekazano, decyzje podjęte przez rząd mają zostać podane do wiadomości publicznej już jutro 4 listopada. Wiadomo, na jakie ewentualne, kolejne obostrzenia powinni przygotować się wszyscy Polacy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZUS wprowadził zmianę dotyczącą świadczeń. Polaków z pewnością ucieszy nowe rozwiązanie
  2. Chaos w Korei. Doszło do zabójstwa, zamykają obszary graniczne, co się dzieje?
  3. 19 tys. żołnierzy nagle dostało wezwanie. Kazali im się natychmiast stawić, sytuacja jest bardzo poważna
  4. Dzisiejszy protest przejdzie do historii. „Strajk kobiet” przekazał szczegółowe instrukcje, wszystko już zaplanowane
  5. Narodowcy już zapowiadają, stanie się 11 listopada o godzinie 14:00. Podali szczegóły
  6. Apolonia z „Rolnik szuka żony” się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programie
  7. Obierając ziemniaki widzisz pod skórką zielony kolor? Wyrzuć je natychmiast, zjedzenie grozi ogromną tragedią

źródło: businessinsider.com

 

Poprzedni artykuł5-letni Krzyś choruje na EB i prosi tylko o jedno: „Chciałbym poczuć króliczka i mamę”
Następny artykułWstrzymają wypłatę 500 plus? Rząd komentuje słowa, które padły w TVP
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.