Zakaz wprowadzony przez rząd zaskoczył niejednego przedstawiciela branży, której on dotyczy. Premier podejmuje kolejne decyzje w sprawie działalności placówek, w których istnieje możliwość gromadzenia się dużych skupisk ludzki. Za dwa dni ma odbyć się specjalne zebranie, po którym sytuacja może ulec zmianie.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 7 do 29 listopada wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia, które mają na celu zminimalizowanie zakażeń koronawirusem. Dodatkowo wprowadzono zakaz w działalności jednej z branż, której podobna sytuacja nie dotknęła podczas pierwszej fali pandemii.

Obostrzenia w Polsce. Nowy zakaz

Jak informuje portal money.pl, już wkrótce ma odbyć się specjalne spotkanie przedstawicieli rządu z branżą meblarską w celu omówienia form pomocy. Rząd bowiem wprowadził zakaz funkcjonowania sklepów meblowych podczas obowiązujących od 7 listopada 2020 roku nowych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. 

To dla wielu przedstawicieli omawianej branży spore zaskoczenie, ponieważ pierwotny projekt miał zakładać, że pozostaną one otwarte. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk poinformowała za pośrednictwem Twittera, że spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej odbędzie się w poniedziałek rano w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

– Na polecenie premiera @MorawieckiM w najbliższy poniedziałek o 9.30 @MRPiT_GOV_PL organizuje spotkanie z przedstawicielami branży meblarskiej. Celem spotkania będzie wypracowanie protokołów bezpieczeństwa ze zwiększonym reżimem sanitarnym, umożliwiającym otwarcie branży – czytamy na Twitterze wiceminister Olgi Semeniuk.

W świetle rozporządzenia regulującego od soboty ograniczenia, sklepy meblowe oraz z artykułami wyposażenia wnętrz muszą być zamknięte. Jest to nowość w stosunku do sytuacji z wiosny, ponieważ wówczas sklepy te były czynne.

  1. Widzowie ”Rolnik szuka żony” mocno się zdziwią. Za tydzień nie zobaczą kolejnego odcinka, wielkie rozczarowanie
  2. Niebywałe doniesienia prosto z Watykanu. Chodzi o zdrowie Benedykta XVI
  3. Staruszka poszła na zakupy po godzinie 12. Po chwili wyszła ze sklepu zapłakana „Przeprosiła i wyszła”

Czy sklepy meblowe są otwarte?

Sklepy meblowe są zamknięte. Według obowiązujących restrykcji ludzie nie będą mogli robić zakupów w omawianych sklepach do 29 listopada. Przedsiębiorcy mieli być zaskoczeni faktem, że sklepy z asortymentem domowym zostały wykreślone z listy sklepów, które mogą pozostać czynne. 

W piątek późnym wieczorem sieć sklepów Ikea wydała komunikat, w którym wyrażała swoje zdziwienie faktem, że sklepy meblowe oraz markety nie zostały uwzględnione, ponieważ wcześniejszy projekt miał zakładać, że zostaną one otwarte. 

Portal money.pl podaje, że rozporządzenie dotyczące nowo wprowadzonych obostrzeń pojawiło się w Dzienniku Ustaw w miniony piątek 6 listopada 2020 roku w godzinach wieczornych. Przewiduje ono, że zamknięte zostaną wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Wyjątkiem będą jedynie sklepy spożywcze, apteki i drogerie. W dalszym ciągu czynne będą punkty usługowe tj. salony fryzjerskie czy kosmetyczne.

Otwarte mają pozostać również sklepy wolnostojące, czyli te znajdujące się poza galeriami handlowymi. Ustawa przewiduje, że jeśli dany sklep nie przekracza powierzchni 2000 metrów kwadratowych, w dalszym ciągu będzie mógł prowadzić swoją działalność. Z kolei w kościołach będzie mogła znajdować się 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zakaz
fot. screen z youtube.com/
Kancelaria Premiera

Rząd wprowadził zakaz działalności sklepów meblowych podczas trwających do 29 listopada 2020 roku obostrzeń.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
  2. Zakaz uczestnictwa w mszach i zwiedzania kościołów. Zagraniczne wiadomości mogą zaskoczyć podróżnych jadących do popularnego kraju
  3. Wiśniewski ma na koncie nie tylko kilka małżeństw. Ujawnił całą prawdę „Byłem kiedyś z facetem”
  4. Małgorzata Socha ujawniła całą prawdę na temat męża. Fani zdębieli, gdy usłyszeli jej słowa
  5. Dziennikarz RMF nie mógł powstrzymać śmiechu. Szef Gabinetu Prezydenta ujawnił, czym zajmuje się Kinga Duda
  6. Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z „Rolnik szuka żony” postawił na swoim
  7. Jasiek Kuron ma najlepszy patent na kultowego Coleslawa. Robi go z dwóch rodzajów kapusty

Źródło: money.pl

Poprzedni artykułSzpital nie przyjął kobiety, która pracowała w nim 35 lat. Odesłali ją do domu, niestety zmarła
Następny artykułWszystkie media obiegła wstrząsająca wiadomość. Nie żyje uwielbiany artysta, miał tylko 26 lat
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl