Zakaz, który wszedł dziś w życie o północy, odmieni codzienność wielu z nas. Polki i Polacy zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że sytuacja epidemiczna w Polsce, a także na całym świecie przemeblowuje naszą codzienność. Tak samo stało się i tym razem. 

Polki i Polacy muszą się od dziś dostosować do nowego zakazu, który został, już obowiązuje. Chodzi oczywiście o nowy zakaz, który ma zapobiec transmisji wirusa. Ta restrykcja godzi w życie codziennie i przede wszystkim zawodowe wielu z nas.

Nowy zakaz dla Polek i Polaków

Sytuacja epidemiczna w Polsce, ale także u naszych sąsiadów jest bardzo poważna. W związku z tym wszystkie kraje wprowadzają liczne obostrzenia. Wśród nich znalazły się Czechy, które są, jak podaje Interia państwem, w którym ilość zakażeń rośnie najszybciej w Europie.

W Czechach obowiązuje stan wyjątkowy, który ma potrwać do 20 listopada. Rząd jednak nie wyklucza, że stan zostanie przedłużony. W kraju obowiązują surowe restrykcje, do których dziś o północy dołączył znaczący dla Polski przepis. 

Od 9 listopada Czechy wprowadziły ograniczenia dla Polek i Polaków we wjeździe na swoje terytorium. Znaleźliśmy się na czerwonej liście, która wylicza państwa z wysoką liczbą dobowych zachorowań.

Co dla Polek i Polaków oznacza ten przepis? 

Od 9.11. podróżni z Polski co do zasady nie będą mogli wjechać na terytorium Czech –wyjaśnia Ministerstwo Spraw Zagranicznych na stronie gov.pl

Przepis jednak zakłada wyjątki, których zakaz nie obowiązuje.

  1. Piotr Kraśko momentalnie zdębiał. Podczas relacji na żywo podbiegł do niego mężczyzna, ciężko uwierzyć co pokazał
  2. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu Polaków
  3. Marta i Paweł z ”Rolnik szuka żony” są razem? Na ich zdjęciach fani zauważyli znaczący szczegół, wszystko się wydało?

Kiedy można przekroczyć granicę Czech? Wyjątki

Istnieją wyjątki co do zamknięcia przez Czechy granic dla Polski. Wśród nich znajdują się specjalne pozwolenia na swobodny przejazd dla osób, które w Czechach pracują lub studiują czy się uczą w szkołach i przekraczają granicę co najmniej raz w tygodniu.

Swobodnie na teren Czech może przedostać się także czeski obywatel, cudzoziemiec posiadający stałą bądź tymczasową kartę pobytu. A także pracownicy transportu międzynarodowego, osoby przejeżdżające przez Czechy tranzytem.

Co więcej, przepis nie dotyczy dzieci poniżej piątego roku życia, a także pracowników dyplomacji. W przepisie uwzględniono także nagłe sytuacje związane z ochroną zdrowia lub życia, przez które przekroczenie granicy będzie konieczne.

Reszta osób, które wjeżdżają na teren Czech na powyżej 12 godzin, musi posiadać aktualny negatywny test na koronawirusa, dodatkowo będzie zobowiązana do wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZAKAZ
foto. EASTNEWS
JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News

Od dziś obowiązują nowe przepisy dotyczące wjazdu do Czech.

ZOBACZ TEŻ:

  1. „Modę na sukces” pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
  2. Jest potwierdzenie, Ministerstwo ogłosiło. Chodzi o jeden region w kraju, ważna zmiana dla turystów
  3. Edyta Górniak pożegnała się z fanami. Niestety, zmiany w jej życiu nie pozwalają na kontynuowanie kariery w mediach społecznościowych
  4. ”Polska cytryna” ma cudowne właściwości. Niedoceniany owoc jest bogaty w witaminę C i możliwy do wykorzystania na wiele sposobów
  5. Nie żyje legendarny polski sportowiec. Niedawno świętował swoje urodziny
  6. Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
  7. Golonka w kiszone kapuście jest poezją smaków dla amatorów tradycyjnej kuchni. Serwujemy najprostszy przepis, rozpływa się w ustach

Źródło: wydarzenia.interia.pl, gov.pl


 

 

Poprzedni artykuł”Giewont zdobyty”. Baner Strajku Kobiet pojawił się na krzyżu w Tatrach
Następny artykułNawilżenie i odżywienie skóry suchej jesienią
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl