Zakaz, który będzie obowiązywał przez kilka godzin w najbliższy piątek i sobotę, 14 i 15 sierpnia, dla niektórych może okazać się sporym utrudnieniem. Jeżeli chcemy uniknąć mandatu wynoszącego nawet kilka tysięcy złotych, warto zapisać sobie te daty w kalendarzu. Na szczęście, decyzją ministerstwa, w rozporządzeniu zawarto pewne wyjątki.

14 i 15 sierpnia w Polsce będzie obowiązywał zakaz, za którego złamanie niektórzy z nas zaryzykują mandatem nawet do 3,5 tysięcy złotych. Decyzją Rozporządzenia Ministra Transportu, w tych dniach przez kilka godzin, grupa kierowców nie będzie mogła wyjechać na drogi.

Zakaz jazdy 14 i 15 sierpnia

14 i 15 sierpnia (Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w Polsce, w związku z Rozporządzeniem Ministra Transportu z 31 lipca 2017 roku, obowiązuje zakaz ruchu dla wskazanych samochodów. W piątek w godzinach 18.00-22.00 oraz w sobotę w godzinach 8.00-22.00, na polskie ulice nie będą mogły wyjechać pojazdy i zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. 

Jeżeli postanowimy złamać zakaz i wyruszymy w trasę ciężarówką mimo państwowego święta, musimy liczyć się ze sporą karą nawet do 3,5 tysiąca złotych. Dodatkowo koszty może ponieść nie tylko firma transportowa, ale również kierowca. Rozporządzenie jednak nie dotyczy wszystkich pojazdów ciężarowych. Są wyjątki.

  1. Minister edukacji ujawnił całą prawdę o szkołach w Polsce. Rodzice, lepiej usiądźcie
  2. Daniel Martyniuk wpadł w dziki szał. Zaczął obrażać gwiazdę TVN, pokazał niestosowny gest

Świąteczny zakaz ruchu ciężarówek

Świąteczny zakaz ruchu ciężarówek nie obowiązuje pojazdów należące do Policji, ITD, Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, pogotowia technicznego oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej, a także pojazdów lub zespołów pojazdów, które używane są przy przewozie przesyłek pocztowych, żywych zwierząt, artykułów szybko psujących się i artykułów spożywczych.

Dodatkowo z zakazu zwolnione są również pojazdy, które uczestniczą w usuwaniu awarii, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, akcjach humanitarnych i akcjach ratowniczych. Zakaz obowiązuje w święta państwowe i dni je poprzedzające, nie licząc Bożego Narodzenia, Nowego Roku i święta Trzech Króli.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

zakaz
Fot. Schwoaze, Pixaby

14 i 15 sierpnia w Polsce, w wybranych godzinach, obowiązuje świąteczny zakaz ruchu ciężarówek. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  2. Poznajecie? Dziś obchodzi 77 urodziny, kochało się w niej pół Polski
  3. Norbi namówił żonę na wakacyjny wyjazd. Ale chwileczkę, co oni ze sobą zabrali? Przecieramy oczy
  4. Znaki zodiaku kobiet, którym nie oprze się żaden mężczyzna. Są piękne i czarujące
  5. Gigantyczna awantura na chrzcinach na Podlasiu. Kilka osób trafiło do szpitala

źródło: trans.info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.