Zakaz, który ostatnio dla wielu Polaków jest kluczowy, ma otrzymać pewne reformy. Zmiany już zostały zapowiedziane, ogromna część rodaków nie może się doczekać. Będą zachwyceni, wszystko ma stać się już niedługo. Zacznie się od przyszłego miesiąca. Jak potwierdza Onet.pl, wiceminister ogłosił bardzo ważną rzecz.

Ten zakaz jest pod stałą obserwacją nie tylko Polaków, lecz także polityków. Co jakiś czas dostajemy nowe decyzje w jego sprawie. Nikt jednak nie mógł spodziewać się aż tak dobrej nowiny, niektórzy będą skakać z radości. Od 1 października czekają nas ogromne zmiany.

Zakaz lotów: zmienią się sprawy z nim związane

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w piątek 18 września podczas posiedzenia sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki podał bardzo ważną informację. Wiadomość dotyczy głośnych ostatnio zakazów lotów do Polski. Wszystko ma się zmienić już od 1 października.

— Wydaje się, że tryb podejmowania decyzji już jest zaplanowany inny. […] Od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów, jeśli chodzi o tryb podejmowania decyzji, ale także jeżeli chodzi o zakres — powiedział wiceszef resortu, jak cytuje jego słowa portal podroze.onet.pl.

Dodawał, że oczywiście te informacje są jak na razie nieoficjalne, wszystko jest dopiero w fazie przygotowań. Polityk uczestniczył już w kilku spotkaniach, jakie się odbywały w Ministerstwie Infrastruktury ze wszystkimi zainteresowanymi stronami.

  1. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy Polacy znają osoby z fotografii, poznajecie ich?
  2. Dodatek 4300 zł do emerytury tylko dla grupy wyjątkowych osób. Niebawem będzie ich nawet 100 tys.
  3. Wszystko zacznie się lada moment. Przestrzegają przed ogromnym niebezpieczeństwem, pilne wieści z zachodu Polski

Ostatnie rozporządzenie o zakazie lotów

We miniony wtorek informowaliśmy, że od środy, 16 września, do 29 września 2020 roku obowiązuje kolejne Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 września 2020 roku, które dotyczy zakazów w ruchu lotniczym. Lista obejmuje już 30 państw, w ostatniej ustawie dołączyły do niej m.in. Hiszpania i Francja. Za to inne kraje zostały usunięte z wykazu.

Ludziom z takich państw jak Malta, Indie, Luksemburg czy Meksyk Suazi, Katar, Albania, Armenia, Dominikana, Ekwador, Kosowo, Kazachstan, Macedonia Północna, RPA, Salwador, Rumunia będzie można przylecieć do Polski samolotem. Lista z zakazanymi państwami zmniejszyła się z 44 do 30 krajów.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że reformy zostaną wprowadzone jak najszybciej i realnie usprawnią one tryb podejmowania decyzji związanych z tymi zakazami.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

zakaz
fot.pixabay.com/PublicDomainPictures

Wiceminister przekazał dobrą wiadomość dotyczącą zakazu lotów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Joanna Koroniewska zdruzgotana, śmierć uderzyła za wcześnie. Ukochana osoba w jej życiu odeszła, boli do dziś
  2. Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w Polsce
  3. Niedźwiedzie polarne mogą wyginąć w ciągu 80 lat. Wszystko w naszych rękach
  4. Porażające wiadomości z polskiej wsi. Znaleźli zwłoki, policja przekazała wstrząsające fakty
  5. „Familiada” świętuje 26 urodziny, oglądacie? Pamiętacie kultowe wpadki?
  6. Domowe kotlety mielone po szwedzku są niewyobrażalnym hitem. Smakują lepiej niż tradycyjne, niebo w ustach

Źródła: podroze.onet.pl, biznes.interia.pl, polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułPamiętacie? Stał w kuchni każdej babci, na sam widok przypomina się smak dzieciństwa
Następny artykułUwielbiana aktorka, gwiazda TVP, urodziła. W sieci pojawiło się niesamowite zdjęcie, gratulacje płyną z całej Polski
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.