Zakaz, który obowiązuje wszystkich Polaków, wprowadzono dziś nad ranem. Decyzję podjęto z myślą o zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowia. Sprawa okazała się dość poważna, konieczne jest, by wszyscy się dostosowali do nowych zasad. 

Najnowsze informacje nie napawają optymizmem. Dzisiaj rano wprowadzono nowy zakaz, który bezwzględnie obowiązuje wszystkich. Badania potwierdzają, że była to konieczna decyzja. 

Zakaz dla wszystkich Polaków – ważne zalecenia służb

Tym razem sprawa nie dotyczy epidemii koronawirusa. Zagrożenie naszego zdrowia, a nawet życia kryje się w miejscach, po których w ogóle byśmy się tego nie spodziewali. Sanepid podjął decyzję o zamknięciu takich przestrzeni, niedostosowanie się grozi poważnymi konsekwencjami.

Województwo pomorskie to najczęściej wybierany kierunek na spędzenie urlopu. Okazuje się, że wypoczynek nad wodą może być dla nas bardzo niebezpieczny. Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła decyzję o zamknięciu kilku często uczęszczanych kąpielisk.

 1. Ogromna afera wśród gwiazd. Wieniawa publicznie wbiła szpilę Opoździe, musiała się bronić. Interweniował Antek
 2. Lech Wałęsa wieszczy katastrofę i apeluje. „Jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy”

Które kąpieliska na Pomorzu są zamknięte?

Powodem zamknięcia kąpielisk jest zakwit sinic. Kąpiel w zanieczyszczonej wodzie może skończyć się poważnym zatruciem, wysypką, zaczerwienieniem oczu, a organizm o słabej odporności może zostać poważnie zatruty. Na ten moment wyłączone są trzy główne pomorskie kąpieliska:

 • w Sulęczynie (powiat kartuski)
 • nad jeziorem Węgorzyno oraz w Kolbudach (powiat gdański)
 • oraz nad jeziorem Bielkowskim.

Póki co sanepid ma dobrą informację dla turystów znajdujących się nad morzem. Wszystkie kąpieliska są już otwarte, nawet nad Zatoką Gdańską, gdzie wykwit był najsilniejszy. Mimo tej informacji zaleca się ciągłe monitorowanie informacji na ten temat, ponieważ sytuacja jest dość dynamiczna, a panujące upały sprzyjają wykwitowi sinic.

Niestety nasze morze zmienia się razem ze zmianami klimatu, podejrzewa się, że z roku na rok polskie kąpieliska będą coraz mniej zdatne do zażywania kąpieli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

 1. Tragiczne doniesienia polskiej policji. 11 ofiar śmiertelnych, 88 rannych
 2. Jacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakujące
 3. Myśleli, że zaszła w ciążę przez niepokalane poczęcie. Prawda okazuje się wstrząsająca
 4. Dorota Wellman w samym kapeluszu. Odważne zdjęcia znalazły się w sieci
 5. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMSa. Znamy jego treść
 6. Nikt się im nie oprze. Ekspresowe, pyszne, niesamowicie puszyste racuchy z jabłkami i twarogiem Karola Okrasy

Źródło: se.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułMagda Gessler ma swojego sobowtóra. Jest nim mężczyzna, można się pomylić
Następny artykułDziennikarka myślała, że kamery są już wyłączone. Wystarczyło kilkanaście sekund, ludziom opadły szczęki
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl