Zakaz, który dla ogromnej części Polaków był niesamowicie uciążliwy, w końcu zostanie zniesiony. Dużych zmian należy spodziewać się już od wtorku, 29 września. To doskonała wiadomość dla wielu z nas, niektórzy już nie mogli się doczekać, kiedy przestanie obowiązywać.

Polacy z pewnością nie mogli doczekać się tej wspaniałej i dobrej dla wielu wiadomości. Już od najbliższego wtorku przestanie obowiązywać dokuczliwy zakaz. Czego możemy się spodziewać?

Uciążliwy zakaz zostanie zniesiony

Na oficjalnej, rządowej stronie gov.pl przekazano bardzo ważną informację. Od wtorku 29 września przestanie obowiązywać obostrzenie, wprowadzone w życie ponad tydzień temu w środę, 16 września. Dotyczy ono zakazu lądowania samolotów cywilnych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na określonym terytorium. Jednocześnie strona dodaje, że zakaz nie obowiązuje lotów wyczarterowanych przed 2 września 2020 roku.

Już do jakiegoś czasu Polacy bacznie obserwują aktualizowaną listę państw, z których nie można wystartować do Polski. Niejednokrotnie informowaliśmy o tych rozporządzeniach, które były podejmowane z uwagi na pandemię koronawirusa na świecie. Pozostaje mieć nadzieję, że w ostatniej chwili rząd nie przedłuży zakazu.

  1. Fani TVP i TVN załamani. Sprawdził się najgorszy scenariusz, nie żyje wielka legenda
  2. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
  3. Agnieszka Woźniak-Starak powiedziała na wizji słowa, po których nagle zapadła cisza. Jedno zdanie uderzyło wszystkich

Lista państw objętych zakazem

Od 16 września obowiązywał bezwzględny zakaz lotów z m.in. takich państw jak: Hiszpania, Francja, Katar, Libia, Peru, Izrael czy Brazylia. Oprócz wymienionych krajów na wykazie znalazły się 23 inne państwa (w sumie aż 30 obcych terytoriów zostało wyłączonych z ruchu lotniczego do Polski). Pełną listę można zobaczyć na wspomnianej już wyżej rządowej stronie gov.pl.

Ministerstwo Zdrowia niejednokrotnie ostrzegało, żeby rozsądnie planować urlopy, ponieważ mogą pojawić się podobne restrykcje (jak np. nagłe zamknięcie granic). Rząd robi wszystko, żeby odpowiednio edukować swoich obywateli na temat tego, jak skutecznie pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się groźnego wirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

zakaz
fot. instagram.com/flylot

Od 29 września przestanie obowiązywać zakaz.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oficjalnie: restrykcje wracają w wielu regionach Polski. Mieszkańcy nie mają wyboru, wszystko zacznie się od soboty
  2. TVP informuje. Andrzej Duda doleciał do Włoch. Podjęto ważną decyzję ws. koronawirusa
  3. Właśnie przekazano oficjalny komunikat. Zaktualizowano wszystkie obostrzenia, pilne
  4. Trwa dramatyczna walka z ogniem. Płonie szkoła w południowej Polsce, na miejscu kilkanaście zastępów straży
  5. Martyniuk drży o swoją wnuczkę. Była synowa ujawniła koszmarny plan, dopiero teraz wszystko wyszło na jaw
  6. Chrupiąca skórka, oszałamiający aromat i mięciutkie wnętrze – idealne pieczone ziemniaki, nie ma lepszego przepisu

Źródło: gov.pl

 

Poprzedni artykułAsia z „Chłopaków do wzięcia” wyjawiła wstrząsającą prawdę. Chodzi o jej ciążę, nikt nawet nie przypuszczał
Następny artykułWidzowie łapią się za głowy. Nieprawdopodobne, co zrobił Marek z „Rolnik szuka żony”. Dlaczego?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl