Zakaz, o którym poinformowano, wchodzi w życie już 30 września. Rząd podjął radykalne kroki, które związane są z obecną sytuacją w kraju i na świecie. Przedstawiono listę państw, które zostaną objęte wspomnianym zakazem. Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl Centrum Informacyjne Rządu przekazało informację, że nie będzie on dotyczyć państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego czy Strefy Schengen oraz Ukrainy.

Portal wiadomosci.radiozet.pl poinformował, że przyjęto nowe rozporządzenie zawierające listę państw, które mają zakaz lotów do Polski. Będzie on dotyczyć krajów, w których współczynnik w zakresie dwutygodniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców  przekracza 90.

Zakaz lotów do Polski. Rząd wydał listę państw

W związku z nasilającą się pandemią koronawirusa na świecie Polski rząd przyjął rozporządzenie, w którym podano listę Państw objętych zakazem lądowania na terenie naszego kraju.

Portal informuje, że zakaz będzie dotyczyć lotnisk położonych na terytorium państw:  Belize; Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Federacyjnej Republiki Brazylii; Królestwa Bahrajnu; Izraela; Kataru; Kuwejtu; Libii; Zjednoczonych Emiratów Arabskich; Republiki Argentyńskiej; Republiki Chile; Republiki Ekwadoru; Republiki Indii; Republiki Iraku; Republiki Kolumbii; Republiki Kostaryki; Republiki Libańskiej; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malediwów; Republiki Mołdawii; Republiki Panamy; Republiki Paragwaju; Republiki Peru; Republiki Trynidadu i Tobago; Republiki Zielonego Przylądka; Stanów Zjednoczonych Ameryki; Sułtanatu Omanu; Wspólnoty Bahamów.

Zakaz wejdzie w życie 30 września. Z uwagi na rosnące zagrożenie będzie on obowiązywać w okresie dwóch tygodni, a koniec zapowiedziano na 13 października 2020 roku.

  1. TVN przekazał pilne wiadomości. Zablokowana droga, policja i śmigłowiec, porażający widok na ekspresówce
  2. Łukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystko
  3. Myślała, że wyciska pryszcza. Chwilę później wylądowała w szpitalu, diagnoza lekarza wstrząsnęła nią do reszty

Koronawirus w Polsce

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w dniu dzisiejszym odnotowano 1306 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Dotyczą one województw: wielkopolskiego (200), mazowieckiego (152), kujawsko-pomorskiego (152), pomorskiego (150), małopolskiego (134), lubelskiego (87), śląskiego (83), podkarpackiego (73), podlaskiego (59).

Dodatkowo poinformowano, że w ciągu doby wykonano ponad 13,4 tys. testów na obecność koronawirusa w organizmach ludzi. Według statystyk Ministerstwa zdrowia łącznie analizie zostało poddanych 3 281 311 próbek. Przebadano 3 149 201 osób, z czego 88 636 osób było zakażonych. Dotychczasowe statystyki wskazują, że z powodu COVID-19 zmarło 2447 osób w naszym kraju.

Ministerstwo zdrowia codziennie podaje najnowsze dane dotyczące pandemii na swoich mediach społecznościowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Statystyka Ministerstwa Zdrowia dotycząca pandemii koronawirusa w Polsce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówili
  2. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli
  3. Przyjmujecie księży po kolędzie? Jak patrzycie na ten zwyczaj?
  4. Lada dzień życie miliona Polaków może ulec zmianie. Wszyscy czekają na ostateczną decyzję, niepokojące doniesienia
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, cała Polska przekazuje dalej. Szukają świadków porażającego zdarzenia
  6. Polka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasach

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl 

Poprzedni artykułSprawdziła pracę domową syna i zamarła. Zadała mu tylko jedno pytanie, po chwili kolana się pod nią ugięły
Następny artykułJan Paweł II miał swoją ukochaną piosenkę. Mało kto zdaje sobie sprawę, jaką
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl