Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał dodatkowy zasiłek rodzicom do 14 czerwca. Na to wskazuje treść rozporządzenia Rady Ministrów z 14 maja, jak przekazał portal tvn24.pl. Wypłata dodatkowych środków odbędzie się w ciągu najbliższych kilku dni. Mimo ponownego uruchomienia zajęć szkolnych w klasach 1-3, rodzice wciąż mają wybór czy posłać swoje pociechy do szkoły, czy też nie. 

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej postanowiło wydłużyć okres wypłaty dodatkowego zasiłku do 14 czerwca. Już wkrótce Zakład Ubezpieczeń Społecznych wykona pierwsze przelewy na konta rodziców dzieci, które nie ukończyły jeszcze 8 lat. 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wkrótce wypłaci dodatkowy zasiłek

Kilka dni temu Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jeszcze w tym miesiącu ruszą zajęcia szkolne dla najmłodszych uczniów. Od 25 maja znów będą odbywały się zajęcia w klasach 1-3. Wielu rodziców ta informacja niezmiernie ucieszyła, jednocześnie nasuwając pewne pytania. Dodatkowy zasiłek został przyznany rodzicom ze względu na wyjątkowe okoliczności. 

Mimo tego, że pomału wszystko wraca do normy, rodzice wciąż mają wybór. Jak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów, dodatkowy zasiłek będzie wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych do 14 czerwca. Zasiłek będzie wypłacany na takich samych zasadach jak do tej pory. 

  1. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat. Nowe zgony i zakażenia w Polsce
  2. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  3. Andrzej Duda podpisał ustawę. Wielu Polaków w końcu odetchnie z ulgą

Zasiłek opiekuńczy 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 26 marca bieżącego roku i jest wypłacany za każdy dzień sprawowania opieki. Co więcej, nie wlicza się do limitu 60 dni, które są zagwarantowane w ramach zasad ogólnych. 

Zasiłek opiekuńczy mogą otrzymać rodzice dzieci do 8 roku życia, lub w przypadku orzeczenia o niepełnosprawności do 16 roku życia. W sytuacji kiedy orzeczono niepełnosprawność umiarkowaną lub znaczną do 18 roku życia. 

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapewnia, że wypłaty dodatkowych środków zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych kilku dni. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
fot. facebook.com/Mateusz Morawiecki, screen z wideolekcji

Potwierdzono, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany do 14 czerwca. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  2. Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważać
  3. Będą ogromne zmiany w 500 plus? Pieniądze miałyby trafić na konto, ale nie rodziców
  4. Corgi ma niesamowity zwyczaj przy jedzeniu. Jego pani nie może powstrzymać śmiechu, nagrała go
  5. Agnieszka Chylińska zmieniła fryzurę. Ma długie, platynowe włosy. Wygląda zjawiskowo
  6. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał

Źródło: tvn24.pl 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.