Zakonnica postanowiła zabrać głos w sprawie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jego orzeczenie od samego początku jest bardzo szeroko komentowane w mediach nie tylko w Polsce, lecz także poza granicami naszego kraju. Chyba nikt nie spodziewał się podobnych słów ze strony osoby duchownej. Internauci dziękują jej za te słowa.

Do kontrowersyjnego wyroku TK odnosiło się już wielu polityków, celebrytów oraz osób duchownych. Teraz do ich grona postanowiła również dołączyć pewna zakonnica, siostra Małgorzata Chmielewska. Jej słowa okazały się ogromnym wsparciem dla wielu.

Zakonnica zabrała głos w sprawie wyroku TK: Do heroizmu nie można zmuszać

W czwartek Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że dokonywanie aborcji, kiedy zachodzi podejrzenie trwałych i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej. Takie orzeczenie organu sądowniczego wywołało skrajne emocje, ludzie wyszli na ulice, aby protestować.

Sprawa była już szeroko komentowana przez wielu polityków czy celebrytów. Rafał Trzaskowski ogłosił w niedzielę swoją decyzję w tej sprawie. Teraz kilka słów postanowiła dodać siostra Małgorzata Chmielewska. Jej wpis na Facebooku zebrał wiele pozytywnych reakcji oraz komentarzy.

Na samym wstępie zakonnica zaznaczyła, że jest przeciwna zabijaniu nienarodzonych dzieci, w tym również tych niepełnosprawnych. Sama wychowuje przybranego niepełnosprawnego syna. Kobieta dodawała, że są w życiu sytuacje, kiedy wybór należy pozostawić sumieniu samej kobiety lub rodziców nienarodzonego dziecka.

— Do heroizmu nie można zmuszać. Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy — napisała na Facebooku.

Dodała, że los osób niepełnosprawnych i ich rodzin jest większości społeczeństwa i rządzącym obojętny. Pokazał to strajk w Sejmie. Podkreśliła również, że orzeczenie Trybunału nie jest troską a chwytem politycznym.

Zakonnica wspomniała również, że troska m.in. o dorosłych niepełnosprawnych, dzieci nie tylko niepełnosprawne, lecz także chore psychicznie, chore na raka czy pochodzące z trudnych warunków — to wszystko to także działania „pro life”.

— […] jako państwo dajemy ciała. Kruchy kompromis właśnie runął. Cynicznie — w momencie epidemii. To w skrócie. Jestem smutna. Kolejna wojna i podziały, kiedy wróg-wirus siedzi w chałupie — podsumowała na końcu.

Wpis zebrał już prawie 60 tys. polubień, ponad 3,5 tys. komentarzy i został udostępniony ok. 45 tys. razy. Pod słowami siostry Małgorzaty Chmielewskiej wielu internautów dziękuje jej za mądre słowa wsparcia oraz otuchy.

— Piękne słowa!!! Oby dotarły do serc tych ludzi, którzy w taki prosty sposób podchodzą do tak ważnych dla innych spraw.

— Szacunek Siostro za ofiarność, miłość najsłabszych i najbiedniejszych i odwagę w ocenie sytuacji. Dziękuję — pisali pod postem.

  1. Zacznie się już jutro o 16. Cała Polska odczuje skutki, kobiety są wściekłe
  2. Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?
  3. Wstrząsające nagranie, nie chcieli wpuścić kobiety do kościoła. Ludzie zaczęli krzyczeć

Czym zajmuje się zakonnica?

Zakonnica zajmuje się działalnością społeczną. Siostra Małgorzata Chmielewska jest prezesem Fundacji „Domy Wspólnoty Chleb Życia” oraz przełożoną polskiego oddziału Wspólnoty „Chleb Życia”.

Obecnie prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek oraz noclegownie dla kobiet i mężczyzn. Zwraca uwagę na osoby z marginesu społecznego, wykluczone. Próbuje im pomóc, poprzez przywrócenie ich do społeczności i stworzenia dla nich miejsc pracy.

Z tego powodu powołała specjalne manufaktury. Pracują w nich właśnie takie osoby wykluczone: chore, bezdomne czy niepełnosprawne. Wyroby są sprzedawane w sklepach lub przez Internet.

Zgadzacie się z jej słowami? Spodziewaliście się podobnych słów po osobie duchownej?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zakonnica zabrała głos po decyzji TK.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Nie żyje polski piosenkarz, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Jego występy przez lata podziwiali turyści z całego kraju
  3. TVP przekazało Polakom zatrważającą wiadomość. Niestety, było już za późno
  4. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków
  5. Z samego rana ministerstwo zdrowia opublikowało komunikat. Dotyczy każdego bez wyjątku
  6. Tadeusz Rydzyk zastawił się jak Kaczyński. Kordony policji ruszyły pod Radio Maryja, zadziwiające sceny
  7. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa

Źródła: popularne.pl, facebook.com, wikipedia.org

 

Poprzedni artykułPiotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
Następny artykułJuż zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl