Awantury w hotelach i pensjonatach, bójki na ulicach, spontaniczne tańce na Krupówkach – m.in. takie interwencje odnotowała z piątku na sobotę 12 na 13 lutego policja. Mamy potężny najazd turystów na Zakopane – powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, jak cytuje go Onet.

Przypomnijmy, że od 12 lutego obowiązują nowe poluzowane obostrzenia. Od piątku można korzystać m.in. z basenów, stoczni narciarskich czy hoteli. To wszystko spowodowało, że do miejscowości turystycznych zjechało bardzo wiele Polek i Polaków. Szczególnie dużym obłożeniem przyjezdnych, jak co roku, cieszy się Zakopane.

Zakopane: bójki, awantury, tańce

Pogoda w całej Polsce jest iście zimowa, nic więc dziwnego, że w tym roku stoki z pewnością będą się cieszyć dużym obłożeniem. Tym bardziej że wielu amatorów zimowej jazdy bardzo długo na to czekało, ze względu na poprzednie restrykcje, które trzymały m.in. wyciągi w zamknięciu.

Oprócz luzowania obostrzeń, w Zakopanem zbiegły się w czasie dwa ważne wydarzenia, które z pewnością przyciągnęły turystów: walentynki oraz konkurs skoków na Wielkiej Krokwi. Jednak wielu z nich nie potrafi się przyzwoicie zachować.

Onet informuje, że noc z piątku na sobotę (z 12 na 13 lutego) była dla zakopiańskich policjantów bardzo niespokojna. Rzecznik tamtejszej policji Roman Wieczorek powiedział dla portalu, że funkcjonariusze mieli mnóstwo interwencji „związanych z najazdem turystów”.

Zaangażowane były wszystkie patrole. Minionej nocy w Zakopanem było bardzo dużo nietrzeźwych osób, a niektórych trzeba było zbierać wprost z ulicy, żeby nie zamarzli. W ciągu doby wylegitymowaliśmy 156 osób i podjęliśmy 60 interwencji. Zatrzymana została jedną osoba z narkotykami – relacjonował.

Wiele interwencji dot. awantur w hotelach i pensjonatach. Z kolei na Krupówkach doszło do nietypowego zdarzenia, gdzie ok. godz. 22 tłum kilkudziesięciu osób zaczął śpiewać i tańczyć.

Kiedy policja pojawiła się na miejscu, część z bawiących się w tłumie osób uciekła. Niektórzy zostali ukarani mandatami w związku z zakazem gromadzenia się oraz obowiązkiem noszenia maseczek, których na sobie nie mieli.

Zakopane: nietrzeźwy klient zdemolował sklep

Minionej nocy doszło również do incydentu na stacji benzynowej. Pijany klient zdemolował sklep. Policja ścigała również kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. Jeszcze inne zgłoszenie dot. bójki, w której miało brać udział nawet 10 osób.

Policja spodziewa się, że kolejnej nocy może dochodzić do podobnych sytuacji. Dlatego funkcjonariusze pozostają w gotowości i wyczekują zgłoszeń.

W sieci również takie incydenty nie przeszły bez echa. Media społecznościowe zalała masa filmików, na których widać chociażby wspomnianej wyżej tańce na Krupówkach. Jedno z nagrać pojawiło się na profilu @Marina29900424 na Twitterze. Możecie zobaczyć je poniżej.

Zobacz wideo:

 Filmik z tańczącymi ludźmi na Krupówkach trafił do sieci.

 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułRodzina zeszła do piwnicy po ziemniaki i zmarła. Wszystko stało się przez błąd, który popełnia każdy z nas
Następny artykuł,,Chłopaki do wzięcia”: Joasia i Szczena zostali rodzicami
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl