Zakupy będą stanowiły nie lada wyzwanie, wszystko przez nowe obostrzenia, które właśnie zostały ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego. Tylko 5 osób na jedną kasę we wszystkich strefach czerwonych, do których weszły największe miasta w kraju. Koniecznie trzeba wiedzieć, gdzie można napotkać problemy z tymi domowymi sprawunkami.

Na dzisiejszej, czwartkowej konferencji prasowej rząd przedstawił nowe restrykcje związane z epidemią koronawirusa, m.in. w strefach czerwonych na jedną kasę ma przypadać 5 osób. Czy zakupy znowu będą oznaczały stanie w wielkich kolejkach przed sklepami?

Strefy czerwone: zakupy z ograniczeniami

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili nowe obostrzenia, dodatkowo opublikowano listę kolejnych powiatów, które weszły do strefy czerwonej. To prawie połowa kraju, na liście znalazło się 11 wojewódzkich miast, m.in. Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Częstochowa, Białystok. Cały wykaz nowych stref przedstawiamy poniżej, można go znaleźć m.in. na Twitterze Kancelarii Premiera oraz rządowych stronach gov.pl.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce rząd zdecydował się na zaostrzenie obecnie panujących restrykcji. Jedną z nich jest zarządzenie, że na jedną kasę w sklepie ma przypadać tylko 5 klientów. Zmiany wejdą w życie już od tej soboty, 17 października. Być może będzie trzeba przygotować się na stanie w długich ogonkach.

  1. Jest decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Archidiecezja przekazała komunikat, już wszystko jasne
  2. Oficjalnie: ogromne zmiany w całej Polsce. Premier Morawiecki podjął kluczowe decyzje
  3. Od dziś w Polsce ważna zmiana. Dotknie każdego, będzie inaczej niż wiosną

Zakupy bez zmian w strefach żółtych

Warto zaznaczyć, że w strefach żółtych zakupy zrobimy, jak na razie, bez żadnych zmian. Nowe obostrzenia w sklepach obowiązują tylko w strefach czerwonych. Nadal jednak wszędzie należy zasłaniać usta i nos, niekoniecznie musi to być maseczka — wystarczy przyłbica lub, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, szalik czy chusta.

Minister zdrowia oraz szef rządu zwrócili się do Polaków z ważnym apelem o pozostaniu w domach. Zalecali, żeby firmy, które mają taką możliwość zdecydowały o pracy zdalnej dla swoich pracowników. Jak widać sytuacja jest naprawdę bardzo poważna.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nowe strefy czerwone, prawie połowa Polski.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jest decyzja w sprawie pitbulli, które zagryzły 12-letniego Kamilka. Przykre wiadomości
  2. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu
  3. Ministerstwo Zdrowia wyda dziś komunikat do wszystkich Polaków. Szykują się ogromne zmiany w obostrzeniach
  4. Prezydent Andrzej Duda apeluje do wszystkich Polaków. Powiedział, co stanie się w najbliższych dniach
  5. Od 21 godzina policyjna, Zamknięte bary, kina i restauracje u sąsiadów Polski
  6. Podczas pogrzebu usłyszeli zdumiewające dźwięki z trumny. Gdy ją otworzyli, zupełnie zdębieli

Źródło: wprost.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułZaczęło się, pilne zmiany dla uczniów i nie tylko. Właśnie poinformowano o kolejnych obostrzeniach w Polsce
Następny artykułW niedzielę i święta nie pójdziemy do kościoła? Jest decyzja, Metropolita zdecydował o najbliższym miesiącu
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl