Zakupy ze specjalną aplikacją to nowy pomysł rządu, który jednak nie przypadł do gustu większości. Ta inicjatywa zdaje się znacznie naruszać prywatność mieszkańców naszego kraju. Powstało niemałe zamieszanie, jednak zdaniem rządu wprowadzenie do użytku aplikacji pomoże zahamować namnażanie kolejnych przypadków zarażenia wirusem.

Epidemia koronawirusa w Polsce wymaga niecodziennych rozwiązań, jednak zdaniem wielu osób, specjalna aplikacja do robienia zakupów to już o krok za daleko. Polacy są oburzeni nowym pomysłem rządu, który znacznie narusza ich prywatność. Czy musimy przygotować się na drastyczne zmiany? 

Zakupy tylko z aplikacją 

Wizja robienia zakupów wyłącznie ze specjalną aplikacją zaniepokoiła wielu Polaków. Mowa o nowym pomyśle Ministerstwa Cyfryzacji, którego zdaniem innowacyjna aplikacja rozwiązałaby w jakimś stopniu problem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Każdy, kto zainstaluje ProteGO Safe, musi najpierw odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących swojego samopoczucia. 

Następnie aplikacja zbiera te dane i wykorzystując technologię Bluetooth, analizuje mijane przez nas, potencjalnie chore jednostki. Oczywiście tylko te, które także mają wspomnianą aplikację. Wiele osób twierdzi, że nowy rządowy projekt to kolejny sposób na inwigilację obywateli. Jednak ministerstwo zapewnia, że korzystający z niej są w 100% anonimowi.

  1. Ministerstwo Edukacji: „Nie planujemy zajęć w wakacje”. Uczniowie mogę nie zdać do następnej klasy?
  2. Poszukiwania Kacperka nagle wznowione. Przełomowa teoria służb, najbardziej prawdopodobne wydarzenia
  3. Łukasz: „Kobieta musi mieć długie włosy i nogi. Być grzeczna i smacznie gotować”

Aplikacja ProteGO Safe 

Według informacji opublikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji aplikacja ma służyć jedynie do kontroli naszego stanu zdrowia. Resort zapewnia, że jest ona w pełni bezpieczna i wiele krajów na całym świecie korzysta z podobnych programów. 

Jednak kiedy w sieci pojawiła się informacja o ProteGO Safe, ministerstwo oznajmiło, jak podaje innpoland.pl, że osoby posiadające aplikację będą mogły wejść do galerii handlowych szybciej i zrobić zakupy w pierwszej kolejności. Jednak chwilę później, pojawiło się sprostowanie tych słów.  

– Jeśli nie będziecie korzystali z aplikacji ProteGO Safe spokojnie wejdziecie do galerii handlowej i zrobicie zakupy na takich samych warunkach jak wszyscy inni. (…) Prostujemy nieprawdziwe informacje – czytamy w komunikacie ministerstwa, jak podaje innpoland.pl

Zatem już 4 maja dowiemy się, jak rzeczywiście będą teraz wyglądały zakupy w galeriach handlowych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zakupy
Screen z youtube.com/TVP3 Warszawa

Resort cyfryzacji udostępnił aplikację, która ma pomóc w kontroli stanu naszego zdrowia. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje
  2. Polacy nie dostaną pieniędzy na wakacje, jeśli nie zostanie spełniony jeden warunek. Piontkowski zabrał głos
  3. Nastolatek zrobił zdjęcie stołu, które stało się hitem. Przyjrzyj się uważanie, zrozumiesz dlaczego
  4. 61-letnia babcia okrzyknięta „najpiękniejszą”. Zrobiono jej sesje w bikini, nie uwierzycie, gdy się odwróci
  5. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Ojcu zostały przedstawione zarzuty
  6. Biedronka, Lidl i Carrefour będą zamknięte w majówkę? Data otwarcia jest zaskakująca

Źródło: innpoland.pl

Poprzedni artykuł„Co ja sobie za to kupię? Waciki?” Pamiętacie z którego kultowego filmu jest ta scena?
Następny artykułGolden retriever zachował się jak prawdziwy bohater. Właściciel powinien się wstydzić, jest nagranie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.