Zalety posiadania kota można by wyliczać i wyliczać! Posiadacze kotów wymieniają mnóstwo zalet tych słodkich czworonogów. Jeśli zastanawiasz się, czy warto mieć w domu mięciutką kulkę szczęścia, postaramy się rozwiać wszelkie twoje wątpliwości. Są liczne dowody na korzyści płynące z posiadania mruczącego przyjaciela!

Zalety posiadania kota zadziwią niejedną osobę. Korzyści z obcowania z kotami jest naprawdę wiele. Sami sprawdźcie, jak pozytywnie posiadanie kociaka wpływa na nasze życie. Będziecie zaskoczeni, jakie korzyści płyną z posiadania mruczka! 

Zalety posiadania kota

1. Uroczy towarzysz życia

Udowodniono, że koty skutecznie poprawiają nastrój, a ponadto ułatwiają pozbycie się zarówno smutku, jak i żalu. Mruczki są źródłem pozytywnych uczuć, a ich mruczenie może poprawić nam nastrój na cały dzień! 

2. Możesz do niego mówić, a on nie będzie się kłócił

O ile relacja partnerska z człowiekiem może doprowadzić do kłótni, o tyle relacja z kotem nie ma żadnych minusów! Jeśli jesteś zmęczony nieustannymi sprzeczkami z partnerem, a codziennie kłótnie spędzają ci sen z powiek, może warto zastąpić go… kotem? Z pewnością stworzycie związek idealny!

3. Masz z kim spędzać zimowe wieczory

Jeśli dopadła cię samotność, a wieczory z lampką wina, ciepłym kocykiem i ulubionym filmem ci się znudziły, może czas na głaskanie mięciutkiej kulki? Od tej pory nie będziesz czuł się opuszczony, a twój wierny kompan będzie zawsze obok ciebie!

4. Koty są samodzielne

Koty potrafią zadbać same o siebie. Nie potrzebują pomocy podczas higieny i bez problemu korzystają z kuwety. Rzadko zdarza im się cierpieć na lęk separacyjny.

5. Posiadanie kota wydłuża życie

Naukowcy udowodnili wiele korzyści płynących z posiadania mruczących przyjaciół. Koty obniżają ciśnienie krwi, a także redukują stres. Obecność zwierzaka w domu zmniejsza ryzyko ataków serca i udaru mózgu. Kontakt z kotami chroni przed astmą, alergiami, a nawet zmniejsza zachorowalność na raka! Ponadto, posiadacze kotów żyją 4-5 lat dłużej niż pozostali śmiertelnicy.

6. Kocie ciepło redukuje bóle stawów

Kto nie lubi głaskać mruczków? Kontakt z kotem odpręża i wprawia nas w dobry nastrój, ale istnieje też cała lista medycznych korzyści. Głaskanie kota może leczyć reumatyzm. Nie bez powodu powstała felinoterapia, czyli terapia z udziałem kotów. Sierść kota uśmierza bóle stawów i mięśni.

7. Nie będziesz czuł się samotny

Jeżeli masz kota, masz pewność, że zawsze ktoś będzie na ciebie czekał! Koty pomagają w leczeniu depresji. Przebywanie w otoczeniu uroczych mruczków zwiększa produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Jeśli po przeczytaniu kilku rad zdecydowałeś się na posiadanie kota, mamy dla ciebie ostatnią, ale bardzo ważną informację: nie kupuj, adoptuj!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zalety posiadania kota
unsplash.com — Asique Alam

Koty mają pozytywny wpływ na nasze życie.

zalety posiadania kota
unsplash.com — Ömürden Cengiz

Jeśli zastanawiasz się, czy warto mieć kota, odpowiedź jest jedna: warto!

zalety posiadania kota
unsplash.com — Ellise Verheyen

Koty to wspaniali towarzysze życia. 

zalety posiadania kota
unsplash.com — Simone Dalmeri

Zalety posiadania kota — jest ich naprawdę wiele!

zalety posiadania kota
unsplash.com — Shwa Hall

Głaskanie kota redukuje stres.  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  2. Karol: „Mamy 1 dziecko, a moja żona to zapuszczona krowa bez ambicji. Już niedługo mocno się zdziwi”
  3. Nie żyje żona słynnego aktora. Zamordował ją własny syn
  4. Znaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. To te 3 znaki są w stanie rozkochać w sobie cały świat
  5. Okrasa zdradził swój sekret na idealne kotlety schabowe. Tajemnica tkwi w panierce, jedna zmiana ma niezwykły wpływ na smak
  6. Pokochaliśmy go w „Świecie według Kiepskich”. Okazuje się, że 58-letni gwiazdor mieszka z mamą i kotem

źródła: koty.pl, portal.abczdrowie.pl

 

 

Poprzedni artykułZnaki zodiaku bez kompleksów. Nic nie jest w stanie zniszczyć ich wiary w siebie
Następny artykułLegenda Hollywood zatrzymana przez policję. Ma 81 lat, aresztowano ją i zakuto w kajdanki
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.