Żałoba w domu księcia Sussex. To była jedna z najbliższych osób dla księcia Harry’ego. Jego najlepszy przyjaciel popełnił samobójstwo. Nikt nie spodziewał się tego, że młody mężczyzna zdecyduje się na ten desperacki akt. Przyjaciel księcia targnął się na życie już jakiś czas temu, ale dopiero niedawno informacja dostała się do mediów. To był dla niego szok – książę musiał niespodziewanie pożegnać się z przyjacielem. 

Rodzina królewska ma wyznaczony zakres obowiązków i bardzo rygorystyczną etykietę. Jej członkowie nie mogą dzielić się zbytnio swoimi emocjami czy prywatnymi przemyśleniami ze światem, a cała ich aktywność w mediach ma wymiar jedynie oficjalny. Nawet w takiej sytuacji, jak śmierć jednego z najbliższych przyjaciół trzeba zachować profesjonalizm, powagę i wykonywać swoje obowiązki. Żałoba to szczególnie trudny czas dla księcia Harry’ego. 

Książę Harry – żałoba po odejściu przyjaciela jest szczególnie trudna

Przyjaciel księcia Harry’ego, Jules Robert zmarł w wyniku śmierci samobójczej 5 sierpnia bieżącego roku. Odszedł w wieku 37 lat zostawiając swoją żonę Francescę i dwuletnią córkę. Informacja doszła do mediów dopiero teraz. 

Przyczyna śmierci nie została podana. Znajomi Julesa wspominają go jako ekstrawertyka, który kochał ludzi, bez problemu nawiązywał nowe znajomości i był bardzo lubiany. Nikt nie spodziewał się tego, że popełni samobójstwo. 

Żałoba dla księcia Harry’ego jest jeszcze dotkliwsza, bo ze względu na obowiązki nie mógł pojawić się na pogrzebie przyjaciela. Wysłał rodzinie wzruszający list pożegnalny i kwiaty. 

Kim był Jules Roberts?

Jules Robert był prezesem organizacji charytatywnej Sharegift, która znajdowała się nieopodal pałacu królewskiego. Wspierał też fundację Heads Together, którą założyli Harry i William na rzecz wspierania zdrowia psychicznego. 

Jules Robert był również sportowcem, przygotowywał księcia Harry’ego do wyprawy na Biegun Południowy. Podobno z księciem dobry kontakt złapał od samego początku. Żałoba po jego odejściu dotknęła wiele osób, dlatego z tej okazji za rok zostanie zorganizowany maraton na jego cześć. 

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ

Zobacz zdjęcia: 

żałoba
instagram.com/sussexroyal

Książę Harry wraz z żoną Meghan. Obowiązki królewskie są bardzo wymagające i małżeństwo nie może niczego sobie odpuścić. Niestety nie mogli pojawić się na pogrzebie przyjaciela księcia. 

żałoba
instagram.com/sussexroyal

Książę Harry nie może pokazywać publicznie, że żałoba na niego negatywnie wpływa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Edyta Górniak wraca do USA dla przystojnego i wpływowego mężczyzny? To on miał uratować Allanowi życie
  3. Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka zabrała głos: ”Żył szybko, jakby wiedział, że musi się spieszyć”
  4. Izabela Trojanowska skomentowała rzekomy romans. „Pozdrawiam swoją córkę i MĘŻA”
  5. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty
  6. Zuzia dostała zaproszenie na ślub. Znalazła w nim kartkę z żądaniami pary młodej i aż się w niej zagotowało

źródło: pudelek.pl, gwiazdy.wp.pl

Poprzedni artykułAnna Mucha opublikowała swój cennik za zdjęcia z fanami. „Robię za białego misia”
Następny artykułDlaczego pies je trawę? Sprawdź, czy powinieneś mieć powody do niepokoju
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Studentka polonistyki marząca o dostaniu się na filmówkę. Matka chomika imieniem Racuch i 13 roślin. W wolnych chwilach lubi jeść makaron oglądając chińskie bajki. Zafascynowana kinem japońskim i start-upami. W przyszłości chciałaby zbawić świat, ewentualnie stworzyć film, który zapamiętacie do końca życia. Do Lelum trafiła z pasji i potrzeby pisania.